Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Zrobiłeś głupstwo po pijanemu? Już nie obwinisz za to alkoholu

6
Podziel się

Alkohol jest często oskarżany o powodowanie agresywnego zachowania i zmian osobowości. Najnowsze badania wykazują, że ma on na nas mniejszy wpływ, niż dotąd przypuszczano.

Zrobiłeś głupstwo po pijanemu? Już nie obwinisz za to alkoholu
(iStock.com, MangoStar_Studio)
bETQVFud

W badaniu wzięło udział 156 mężczyzn, którzy twierdzili, że alkohol ich drastycznie zmienia. Deklarowali, iż pijani słabiej reagują na własne sumienie, są bardziej ulegli, a także skłonni do nowych doświadczeń, bardziej ekstrawertyczni i niestabilni emocjonalnie.

Odnotowano zmiany tylko w jednej cesze osobowościowej. Po wypiciu alkoholu bardziej otwarcie wyrażali swoje emocje. Naukowcy byli zdumieni, że nie zaobserwowano innych szczególnych różnic w stosunku do stanu trzeźwości.

Badania przeprowadzili naukowcy z amerykańskiego University of Missouri. Specjaliści z zakresu psychologii opublikowali je na łamach czasopisma "Clinical Psychological Science". Badaniu przewodziła dr Rachel P. Winograd.

bETQVFuf

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETQVFuG
KOMENTARZE
(6)
na zdrowie
5 lata temu
Gołda dla ludzi z charakterem .
Leon
5 lata temu
Nie trzeba byc naukowcem zeby to stwierdzic.
Otaku
5 lata temu
Aha. ten gość co przejechał 2-letnią dziewczynkę i jej matkę też?
bETQVFuH
marek
5 lata temu
gorzała nie szkodzi :-)
ab
5 lata temu
Też mi odkrycie ja to i bez badań wiedziałem że NADMIAR alkoholu sprawia że przestajemy myśleć, przejmować się wszystkim i itp. a najważniejsze że zaczynamy otwarcie wyrażać siebie po pijaku często puszczają hamulce ujawnia się to kim tak naprawdę jesteś bo nie oszukując się na trzeźwo myślimy nad tym co robimy bo po prostu nie chcemy zrobić nic głupiego np. jak ktoś jest agresywny na trzeźwo to nawet nie musi się upić żeby wiedzieć co to za człowiek po prostu to wszystko zależy od nas samych
zen
5 lata temu
Tiaa... amerykańscy naukowcy ;)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić