aktualizacja 

1700 lotów odwołanych. Popularny europejski przewoźnik ma kłopoty

6

Skandynawskie Linie Lotnicze przeżywają poważny kryzys. Powód? Piloci zdecydowali się na rozpoczęcie strajku. Odwołano aż 1700 lotów, a miały one odbyć się na przestrzeni następnych miesięcy. Wiemy, co czeka osoby, które wykupiły na nie bilety.

1700 lotów odwołanych. Popularny europejski przewoźnik ma kłopoty
Scandinavian Airlines musiała odwołać aż 1700 lotów (Getty Images, Artur Widak/NurPhoto)

Jak informuje portal Schengen Visa, odwołano około 4 proc. lotów, które miały odbyć się w ramach Skandynawskich Linii Lotniczych (SAS). Były zaplanowane na wrzesień i październik, a wiele osób wykupiło już na nie bilety. Jednak SAS musiały wszystko odwołać ze względu na strajk pilotów.

Kryzys w Scandinavian Airlines. Jaki los czeka właścicieli biletów?

SAS wydało oświadczenie na temat trwającego strajku. Zapewniono, że podróżni zostali już poinformowani o niekorzystnej dla nich sytuacji, a odwołane loty – przebukowane na inny termin.

Według ustaleń Agencji Reutera strajk nie jest jedyną przyczyną odwołania lotów. SAS mają także problem z dostawami samolotów, które są poważnie opóźnione. Skontaktowano się z rzecznikiem Skandynawskich Linii Lotniczych, a ten potwierdził doniesienia o opóźnieniach, jednocześnie zapewniając, że mimo strajku popyt na usługi SAS nie zmniejszył się.

To nie tylko skutki strajku, lecz także opóźnionych dostaw samolotów i kilku innych czynników – podkreślił rzecznik SAS w rozmowie z Agencją Reutera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Samolot na torach przed pędzącym pociągiem. Mrożące krew w żyłach nagranie z Los Angeles

Dzień po rozpoczęciu się strajku pilotów SAS złożyły do szwedzkiego rządu wniosek o pomoc. Jednak prośba o dofinansowanie została odrzucona ze względu na postawę Danii – władze kraju zaoferowały wsparcie linii pod warunkiem, że zrobią to również inni inwestorzy.

Mimo kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19 branża lotnicza powoli staje na nogi. Tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 roku, jak podaje Schengen Visa, popyt na tego typu usługi wzrósł aż o 182 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2021 roku.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić