aktualizacja 

18 zł za kilometr?! Taksówkarze mają dość

220

Taksówkarze mają dość. Mówią, że za aktualne stawki nie opłaca się jeździć i chcą zmiany zasad. W związku z tym, jak informuje "Super Express", warszawscy radni rozważają pewne ruchy. Do głosowania trafił projekt, który zmienia ceny maksymalne za przejazd taksówkami nawet do... 18 zł/kilometr.

18 zł za kilometr?! Taksówkarze mają dość
Zdjęcie poglądowe (Adobe Stock, Pedko Anton)

Warszawscy taksówkarze podkreślają, że nie odpuszczą, dopóki nie dopną swego. Drożeje praktycznie wszystko, więc i oni chcą więcej zarabiać. Dotychczas za kilometr jazdy w pierwszej strefie mogli oczekiwać 3 zł. W drugiej - 4 zł, a w trzeciej - 6 zł i 9 zł w czwartej. Za trzaśnięcie drzwiami mogli policzyć 8 zł.

Teraz ma dojść do zmiany. Jeżeli nowa uchwała zostanie przegłosowana, to taksówkarze będą mogli kasować za przejazdy aż o... 100 procent więcej!

Uważam, że to dobra zmiana. Może przyniesie taksówkarzom lepsze zarobki - powiedział "Super Expressowi" pan Janek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Julia Wieniawa żali się, że nie może wypocząć w Polsce: "Jak małpka w zoo"

Jego kolega jest innego zdania. Pan Zbigniew uważa, że to wcale nie jest dobry moment na podwyżki. Poza tym spostrzega, że w Warszawie funkcjonuje "zbyt dużo nieuczciwej konkurencji". Na uwadze ma oczywiście przewozy na aplikację.

Taksówkarze mają dość. Dojdzie do zmian?

O możliwych zmianach z "Super Expressem" rozmawiał również wiceprzewodniczący Związku Zawodowego "Warszawski Taksówkarz".

Podniesienie cen maksymalnych wpłynie pozytywnie na sytuację taksówkarzy w Warszawie. Oczywiście nie oznacza to, że ceny wzrosną do górnej granicy ustalonych stawek. Przewiduję raczej wzrost o około 50 gr do 1 zł - zauważył.

A co na to radni? Mariusz Frankowski z Komisji Infrastruktury i Inwestycji jasno dał do zrozumienia, co sądzi na ten temat. - Takiej podwyżce o 100 procent mówię stanowcze nie! - podkreślił, cytowany przez "SE".

Na razie trudno jednoznacznie stwierdzić, co stanie się z projektem forsowanym przez taksówkarzy. Ostateczną decyzję podejmie miejska rada.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić