800 plus już we wrześniu! Oto szczegóły

16

1 lipca 2023 roku wystartował proces przyjmowania wniosków o przyznanie środków finansowych w ramach programu "Dobry Start", który jest znany również jako "300 plus". Świadczenie będzie wypłacane równolegle z "500 plus". Wobec tego... już we wrześniu niektórzy dostaną "800 plus".

800 plus już we wrześniu! Oto szczegóły
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Zaczęło się! Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą zabiegać o świadczenie "300 plus" w ramach programu "Dobry Start". Dofinansowanie na wyprawkę szkolną przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat. Jeżeli ma ono orzeczoną niepełnosprawność, to próg jest wydłużony do 24. roku życia.

Rodzice i opiekunowie złożyli już wnioski na 653 713 dzieci - mówiła w poniedziałek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, cytowana przez "Super Express".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obietnica rządu na koniec roku. Ekspertka: zatrważająca skala

Zauważyła też, że wnioski można składać wyłącznie online. - Zachęcam, żeby zrobić to jak najszybciej. Ci, którzy złożą wnioski jeszcze w czasie wakacyjnym, będą mogli liczyć na wypłatę "300 plus" nie później niż do 30 września. To zdecydowanie ułatwi skompletowanie wyprawki szkolnej u progu nowego roku szkolnego - dodawała.

Prezes ZUS o "300 plus"

Głos na temat "300 plus" zabrała również prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) prof. Gertruda Uścińska. Podkreśliła, że to już trzeci rok, gdy wnioski o "Dobry Start" rozpatruje wyłącznie ZUS.

W ramach programu rodzice mogą otrzymać raz w roku 300 zł na zakup wyprawki szkolnej, czyli na przykład na zakup podręczników, zeszytów czy przyborów szkolnych. Świadczenie przysługuje na dziecko, które uczy się i jest w wieku od 7 do 20 lat lub do 24 lat, jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność - bez względu na wysokość zarobków, jakie osiągają rodzice. Wsparcie finansowe nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów - powiedziała ("Super Express").
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić