aktualizacja 

800 plus. Padła data

127

Jarosław Kaczyński wygłosił przemówienie na zakończenie konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości. Prezes partii rządzącej pokusił się o bardzo ważną deklarację w sprawie świadczenia 500 plus. Zdradził, co ma się wydarzyć w 2024 roku.

800 plus. Padła data
Jarosław Kaczyński (PAP)

Wszystko wskazuje na to, że 500 plus w dotychczasowej formie dobiegnie końca. Nazwa może i zostanie, ale wsparcie dla rodzin ma być znacznie wyższe.

Myślę, że ta nazwa 500 plus z nami zostanie, ale od nowego roku (2024 - dop. red.) to będzie 800 plus - przekazał prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas przemówienia w Warszawie. - Nie wiem czemu mnie oklaskujecie, to ja nie będę rozdawał - dodawał.

Zapowiedział też darmowe leki dla seniorów powyżej 60. roku życia, a także dla młodzieży do 18. roku życia. Poza tym mówił o darmowych autostradach w całej Polsce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Minister zdumiała słowami o cenach. "Albo ślepa, albo kłamie"

Jarosław Kaczyński o wyczerpanych zasobach

Na tym zakończył mówienie o "konkretach wyborczych". Kaczyński zasygnalizował jednocześnie, że w trakcie kampanii będą prezentowane kolejne propozycje społeczne, gospodarcze i polityczne partii rządzącej.

Szef PiS ujawnił również, skąd weźmie pieniądze na realizacje obietnic wyborczych. Polityk otwarcie przyznawał, że "część zasobów została wykorzystana".

Czy to co było podstawą polityki socjalnej wystarczy? Czy tu pewne źródła nie są na wyczerpaniu? [...] Otóż tak, pewne zasoby już zdołaliśmy wykorzystać, to nasza wielka zasługa, że wykorzystaliśmy te pieniądze [...] w kwestii uporządkowania finansów publicznych to wiele do zrobienia nie ma, ale to nie znaczy, ze nie możemy zrobić nic [...] Musimy doprowadzić do tego, żeby nasza gospodarka zaczęła się bardziej rozwijać w oparciu o postęp technologiczny [...] Musimy stworzyć podstawy do inwestowania, dlatego musimy stworzyć w Polsce strefę dla inwestycji - podkreślał, cytowany przez "Super Express".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić