Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Robert Czykiel
|

Akcyza na e-papierosy. Ministerstwo Finansów zdecydowało się na zmiany

6
Podziel się:

Polski rząd miał plan, by wszystkie e-papierosy były znakowane akcyzą. Tak jednak na razie się nie stanie, a jest to spowodowane kryzysem gospodarczym.

Akcyza na e-papierosy. Ministerstwo Finansów zdecydowało się na zmiany
Zmiana ws. akcyzy e-papierosów (Wikimedia Commons, Lindsay Fox CC BY 2.0 WIkiemdia)

E-papierosy cieszą się coraz większą popularnością. To efekt m.in. wycofania ze sprzedaży tradycyjnych papierosów mentolowych. Palacze szukają smakowych zamienników właśnie w elektronicznych odpowiednikach.

Zmiana ws. akcyzy e-papierosów

Rząd w ubiegłym roku postanowił, że płyny do e-papierosów zostaną objęte akcyzą. Stawka wynosi 0,55 zł za każdy mililitr płynu. Liczono, że dzięki temu do budżetu państwa co roku będzie wpływać 7,5 mln zł z tego tytułu. Nowe przepisy miał wejść w życie od 1 lipca.

Ministerstwo Finansów jednak zdecydowało się na zmiany. 22 czerwca minister Tadeusz Kościński podpisał "rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie zwolnień wyrobów akcyzowych z obowiązku oznaczania znakami akcyzy".

- Podpisane przeze mnie rozporządzenie stanowi reakcję na aktualną sytuację związaną ze stanem epidemii i jest odpowiedzią na sygnały rynku - tłumaczy minister finansów.
Zobacz także: Co się dzieje w organizmie po wypaleniu tylko jednego papierosa?

Wprowadzone zmiany przez Ministerstwo Finansów ws. e-papierosów:

  • Do 31 grudnia 2020 r. płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie zwolniony będzie z oznaczania podatkowymi znakami akcyzy. Dotyczy wyrobów w stosunku, do których obowiązek podatkowy w akcyzie powstał po 30 czerwca 2020 r.
  • Do 30 kwietnia 2021 r. płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie zwolniony będzie z oznaczania legalizacyjnymi znakami akcyzy. W tym przypadku chodzi o wyroby, co do których obowiązek podatkowy w akcyzie powstał do 31 grudnia 2020 r.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Poprostuktośk...
rok temu
Serio? Chodzi o zdrowie ludzi czy finanse? Nie wspominając o koncernach tytoniowych które głównie "finansują" aby to E był zły a brak e dobry.
Kibic
2 lata temu
Tak oto polski rząd na życzenie zachodnich koncernów tytoniowych i farmaceutycznych niszczy kolejną polską branżę.
Olo
2 lata temu
Za to podnoszą VAT na żywność. Więcej wpłynie.
marek
2 lata temu
Czy to znaczy że glikol propylowy i gliceryna też będzie opodatkowana?To główne składniki płynu da E-popierosów oraz komponent stosowany w kosmetyce ,farmaceutyce i przemyśle spożywczym.
E papieros
2 lata temu
To niby chcą podatki obniżać a tu proszę takie coś
🤔🤔🤔
2 lata temu
Tzn.komuś na tym bardzo bardzo .....?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić