Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BOB
|

Biedronka otwarta w niedzielę. Wściekli rolnicy piszą do premiera

47
Podziel się:

Poczta Polska i Biedronka rozpoczęły współpracę, dzięki której popularne sklepy mogą być otwarte w niedziele. To z kolei oburzyło Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, który domaga się interwencji premiera Mateusza Morawieckiego.

Biedronka otwarta w niedzielę. Wściekli rolnicy piszą do premiera
Rolnicy napisali do premiera ws. Biedronki (money.pl, Rafał Parczewski)

Zakaz handlu w niedzielę staje się coraz większą fikcją. Duże sieci sklepów znalazły proste obejście przepisów poprzez zamienienie swoich placówek w punkty pocztowe. Ostatnio do tego grona dołączyła Biedronka.

Rolnicy piszą do premiera ws. Biedronki

Właściciel Jeronimo Martins nawiązał współpracę z Pocztą Polską. Klienci mogą odbierać paczki u kasjerów, a dzięki temu coraz więcej sklepów sieci Biedronka jest otwarta w każdą niedzielę. To nie wszystkim się podoba.

Swoje oburzenie wyraził Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych. Napisano list do premiera Mateusza Morawieckiego, bo to on sprawuje nadzór nad Pocztą Polską, która jest spółką Skarbu Państwa. W liście wyrażono oburzenie, że państwowa spółka wspiera obchodzenie przepisów.

Tymczasem podpisana umowa pozwoli zagranicznej firmie obejść przepisy, które miały zapewnić godne warunki pracy osobom zatrudnionym w handlu, umożliwić odpoczynek i spędzenie świątecznego czasu niedzieli z rodziną, a także umożliwić właścicielom lokalnych sklepów osobiste prowadzenie sprzedaży w dni wolne od pracy. Zdaniem samorządu rolniczego należy tak zmienić przepisy, aby uniemożliwić takie działania. Ponadto podpisana umowa jest niekorzystna dla polskich przedsiębiorców i rolników i powinna być jak najszybciej rozwiązana przez państwową Spółkę - czytamy w liście.

Nie jest jednak tajemnicą, że rząd pracuje nad usprawnieniem przepisów, aby do takich sytuacji już nie dochodziło. Zmienić ma się przede wszystkim to, że sklepy będą mogły być otwarte, ale pod warunkiem, że działalność pocztowa będzie dominująca.

Zobacz także: UOKiK i kara dla Biedronki. Chróstny: Nie uwziąłem się na ten dyskont
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
ARRRr
rok temu
a jak zarobić choćby na zus ? - od stycznie 920 zł/mc
ARRRr
rok temu
Polacy lubią rządy twardej ręki, radykalizacji religijnej, prawicowego uścisku, podnieca to ich , są gotowi za te idee nawet umrzec, nie liczą się z innymi i innymi argumentami, takie show fermenciarzy, rewolucja i sianie fermentu.
Kinga
rok temu
Ja nie rozumiem tej całej afery, przez dzieści lat sklepy były otwarte w niedzielę, zamknęli na jakiś czas i teraz powrót do tego powoduje niepotrzebne scysje...
123
rok temu
Jak widać małymi kroczkami, zaczyna wracać namiastka normalności w tym zaściankowym kraju.
Lola
rok temu
Zabrał bogatym? Co ty pieprzysz,pracujemy i to są nasze pieniądze, wypracowane!! To,że są osoby które klepią dzieci dla pieniędzy i nie przepracowali ani jednego dnia,to inna para kaloszy.Po drugie albo wszyscy mają wolne w niedzielę,albo wszyscy pracują.Niestety są zawody, które wymagają pracy w niedzielę i święta.Dlatego wszystko powinno być otwarte. Szkoły, żłobki, przedszkola,banki, urzędy itd.wymieniać jeszcze?!!!
Loll
rok temu
Jesli mamy inflacje to kazdy powinnien pracować nawet w niedziele załozmy ze do godziny 12 , a pracowników by sie zmienialo co tydzień , nasz kraj nie pozwala nam na wprowadzaniw tego typu zmiany , niestety ale przy dzisiejszej inflacji ktore pis nam zgotowal podwyzszyl podatki , zabral bogatym pieniadze rozdajac 500 + , tak robił janosik i za to został powieszony
Jabol
rok temu
A tak naprawdę co to obchodzi chłopków!!Zawsze sprzedawali się wladzy i kościołowi!!!!!!
Adik
rok temu
Mi też się to nie podoba. Powinno się zamknąć wszystkie sklepy, instytucje, zaorać drogi i parkingi. Zezłomować samochody, zburzyć domy i posadzić wszędzie lasy tak żeby wszyscy ludzie wrócili tam skąd pochodzą czyli do lasu na drzewa.
123
rok temu
Tak działa PiS jakaś organizacja protestuje a premier wkracza na białym koniu jako zbawiciel ludu. Taka tania manipulacja . Ale co to za rolnicy zamiast zbierać zborze protestują w sprawie biedronki.
Ares
rok temu
Ja napisze do premiera żeby zlikwidować KRUS.
A c
rok temu
h was obchodzi, kto w niedzielę handluje, a kto kupuje. Nie chcesz handlować, nie handluj, ale odp///ol się od innych!
el-ka
rok temu
Zamknięcie sklepów i tak nie poprawiło frekwencji w kosciele. Kto chce,to idzie,kto nie ma takiej potrzeby ,nie idzie. Sklepy były otwarte w niedzielę i ludzie szli do kościoła. Teraz nie chodzą.
el-ka
rok temu
U mnie delikatesy centrum w niedzielę były otwarte.w ostatnią niedzielę zamknięte. Dlaczego nie dac zarobic ludziom,którzy chcą pracowac.Dac podwójną stawkę za pracę w niedzielę. i tak do kościoła nie pójdą. A kto chce iść do kościoła ten znajdzie czas. PIS niszczy wszystko.
Fghkkkiuyycvj
rok temu
Jaka normalność, ludzie pracujący w Biedronce też mają rodziny i chcieli by odpocząć a Ty i reszta ludzi chyba przezylibyscie jeden dzień w tygodniu bez sklepu, to nie koniec świata bez przesady,VW handlu też pracują ludzie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić