Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
HNM
|

W Biedronce strach. Chodzi o tego polskiego biznesmena

295
Podziel się:

Tomasz Biernacki jest założycielem coraz bardziej popularnej w Polsce sieci sklepów. Czy dogoni Biedronkę i zajmie przez wiele lat utrzymywane przez nią 1. miejsce w branży? Wiele wskazuje na to, że to możliwe.

W Biedronce strach. Chodzi o tego polskiego biznesmena
Biedronka (Getty Images, SOPA Images)

Tomasz Biernacki to biznesmen, który jest założycielem sieci handlowej Dino. Niedawno w mediach dosłownie zagrzmiało, kiedy ogłoszono go "najbogatszym Polakiem".

Wszystko to za sprawą wyceny akcji jego spółki na GPW. Za jedną trzeba było zapłacić nawet 318 zł, a na obecny moment (13.08) warta jest już 321,5 zł. To spowodowało wycenę instrumentu na grubo ponad 31 mld.

W konsekwencji więc Tomasz Biernacki, jako największy udziałowiec spółki, stał się, niemal z dnia na dzień, najbogatszym Polakiem (ma ponad 51 proc. akcji w Dino). Oznacza to także, że Dino goni Biedronkę.

1. miejsce Biedronki zagrożone? Kim jest Tomasz Biernacki

Biedronka ma więc wielkie powody do obaw. Czy Dino zajmie 1. miejsce sklepu, który bezapelacyjnie zna każdy Polak?

Jest na to szansa, ponieważ Dino rozwija się szybciej niż Biedronka. Sytuację Dino przeanalizowali eksperci z Erste Group.

W kolejnych pięciu latach [po roku 2009 - przyp. red.] Biedronka otwierała średnio 224 sklepy rocznie, a maksymalna ilość otwarć rocznie to rok 2013 i 268 nowych sklepów. Dino otworzyło więcej, bo 278, już w 2020 roku, przy bardziej konkurencyjnym rynku. Wiele wskazuje na to, że spółka Tomasza Biernackiego może otworzyć nawet około 350 nowych sklepów w 2021 r. Nasza prognoza to 348 - mówi Konrad Grygo w rozmowie z serwisem Spider's Web.
Pod koniec 2020 r Dino Polska miało tyle samo sklepów, ile Biedronka w 2009 r. Analitycy oczekują, że do 2025 r. polska sieć handlowa będzie otwierać średnio 250 sklepów rocznie. To oznacza, że za 5 lat spółka będzie miała już tylko 1000 sklepów mniej i będą one jej własnością - komentuje na Twitterze Paweł Biedrzycki, redaktor naczelny portalu Strefa Inwestorow.

Warto dodać, że sama postać Tomasza Biernackiego zwraca uwagę opinii publicznej. Mało kto wie, kim jest tajemniczy przedsiębiorca, który bardzo dba o swoją prywatność. To, kim jest, a także nawet jak wygląda, wie garstka ludzi - głównie z jego otoczenia, a także przyjaciele i rodzina.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(295)
Apr
3 tyg. temu
Kto ma te 49 %
Dokładnie
3 tyg. temu
Każdy kupuje tam, gdzie mu pasuje lub ma najbliżej. Biedronkę nam pod nosem.
ccc
5 miesięcy temu
fajnie ,trzeba zrobić jeszcze wywiad z pracownikami bo u nas tych sklepów namnożyło się że hej
sdf
5 miesięcy temu
u mnie w promieniu 100 km nie ma zadnego dino
Uua
5 miesięcy temu
Ta osoba jest zmyślona ale kto stworzył sieć Dino?????
Pawelie
5 miesięcy temu
Biernacki to duży przerwał!!!
Tyle w temaci...
5 miesięcy temu
Nie kupuje w biedrze od kiedy poszedłem po bilet na ich parkingu, a nim od parkometru wrocilem mialem jakis ich mandat.
Syla11
5 miesięcy temu
Nie wazne polski czy nie ale niech nie wykorżystuja pracownika jak tania siłe robocza za psi grosz
Halina
5 miesięcy temu
Byłam może kilka razy w Dino i przyznam szczerze ani Biedronka ani Dino nie jest sklepem w moim typie zdecydowanie wolę Lidla jak mam już wybierać
zyta
5 miesięcy temu
to i pewnie zarobki większe ????
nofanpo
5 miesięcy temu
Niestety Dino to nie ta liga w dużych miastach nie ma szans, szybciej upadnie. Chyba że się skoncentruje na peryferiach miast lub na wsi
Wiola
5 miesięcy temu
Ten Biernacki to że jest bogaty to Polacy mają kupować w sklepach DINO nie każdego to interesuje. Mamy BIEDRONKĘ i z zakupów w niej nie zrezygnujemy a żadne Dina nas nie interesują a tym bardziej pan Biernacki !!!!!
bnm
5 miesięcy temu
Życzę mu powodzenia w koncu to Polski kapitał!
asd
5 miesięcy temu
Biedronka połowa zysku to kary i chyba ją pis wykończy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić