Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
|

Boże Narodzenie 2021. Choinka za darmo. Jak ją zdobyć?

3
Podziel się:

Do świąt Bożego Narodzenia został nieco ponad tydzień. To ostatni moment na zakup choinki. Tymczasem w czwartek (16 grudnia) w 41 miastach w Polsce ruszy akcja "Choinka dla życia". W jej ramach można otrzymać za darmo świąteczne drzewko prosto z lasu. Co trzeba zrobić? Wyjaśniamy w ramach naszej #DziennejDawkiDobregoNewsa.

Boże Narodzenie 2021. Choinka za darmo. Jak ją zdobyć?
Choinka za darmo. Jak ją zdobyć? (Adobe Stock)

"Choinka dla życia" to wspólna akcja Lasów Państwowych i Narodowego Centrum Krwiodawstwa. Jako że w dobie koronawirusa mocno spadła liczba osób oddających krew, podjęto działania mające zmobilizować Polaków do dzielenia się życiodajnym płynem. Aby wziąć udział w akcji trzeba jednak spełnić określone warunki.

Choinka za darmo. Jak ją zdobyć?

Aby oddać krew w ramach akcji "Choinka dla życia", należy był osobą pełnoletnią i zdrową. Dodatkowo musi upłynąć określony czas od szczepienia przeciwko COVID-19. W przypadku preparatów firmy Pfizer i Moderna zaleca się oddawanie krwi po 48 godzinach o szczepienia (niezależnie od dawki), zaś w razie przyjęcia wakcyny Astra Zeneca albo Johnson&Johnson musimy odczekać 14 dni.

"Krew jest lekiem, którego nie można wyprodukować. Tylko dzięki tak szlachetnym, wrażliwym osobom, jak Krwiodawcy, możliwe jest wykonywanie skomplikowanych operacji, ratowanie zdrowia, a także życia ciężko chorych oraz pomoc ofiarom wypadków" - można przeczytać na stronie "Choinka dla życia".
Zobacz także: "Też żerował na ludzkiej krzywdzie". Wiceminister Michał Woś "odbija piłeczkę" w sprawie Mejzy

Jak podkreślają Lasy Państwowe, choinki "pochodzą z planowanych przez leśników cięć pielęgnacyjnych oraz ze specjalnych plantacji choinkowych". To ważne, bo oznacza, że nie są celowo wycinane z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Aby otrzymać choinkę za darmo, należy 16 grudnia pojawić się w jednym z 41 punktów, w których oddawać można krew na terenie Polski.

Możesz oddać krew, jeśli:

  • masz od 18 do 65 lat i ważysz powyżej 50 kg,
  • nie masz objawów przeziębienia,
  • w ostatnim półroczu nie byłeś/aś leczony krwią i preparatami krwiopochodnymi ani nie miałeś/aś wykonywanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych badań diagnostycznych,
  • w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonywałeś/ aś akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała.

Czytaj także: Catering świąteczny od Wojewódzkiego. Słoik zupy za 60 zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
ztk
10 miesięcy temu
Lasy Państwowe, lesnicy? To są drwale nie leśnicy.Może zamiast tych akcji, powinni fotografować Harvestery pracujące na okrągło i rabunkowo wycinane lasy. Niedługo zostaną po nich karczowiska i plantacje choinek szykowane do sprzedaży na Świeta.Lasy nie są po to żeby je wycinać w pień , sprzedając wycięte drewno rumuńskim firmom na reeksport do Chin. W PISlandii jednak wszystko jest możliwe.
xoxoxo
10 miesięcy temu
Chętnie oddałbym krew gdybym miał pewność, że nie posłuży do leczenia jakiegoś PiSowca lub jego krewnych!
oix
10 miesięcy temu
Gratis to uczciwa cena
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić