Co z zakazem handlu? Polacy muszą wiedzieć

7

Będą zmiany w zakazie handlu? Taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy. Konkretne ruchy w tej sprawie zapowiedział w Radiu ZET szef sejmowej komisji gospodarki i rozwoju Ryszard Petru.

Co z zakazem handlu? Polacy muszą wiedzieć
Co z zakazem handlu? (Getty Images, Tatsiana Volkava)

Zakaz handlu nie przestaje budzić emocji. Oczywiście to rozwiązanie ma zarówno zwolenników, jak i zdecydowanych przeciwników. Zmienienie zasad w tym zakresie to jedna z obietnic wyborczych. Realizacja może rozpocząć się w przyszłym tygodniu.

Ruchy w tej sprawie w Radiu ZET zasygnalizował szef sejmowej komisji gospodarki i rozwoju Ryszard Petru. - Jeśli potrzebujemy większych dochodów, wzrostu gospodarczego i komfortu klientów, to jest to kompromisowa propozycja - podkreślił, zapowiadając wdrożenie dwóch niedziel handlowych w miesiącu.

Jako Polska 2050 będziemy zbierać podpisy pod ustawą wprowadzającą wolny handel w 2 niedziele w miesiącu, już w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że wszystkie ugrupowania to poprą - dodawał Petru.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ostaszewska mówi o zmianach w Polsce, TVP i apeluje do polityków. Padły mocne słowa

Zakaz handlu. Co zrobią poszczególne partie?

Jak mogą zareagować inne partie? Polityk Trzeciej Drogi zwrócił uwagę na to, że Koalicja Obywatelska jest "za", a nawet chciałaby wszystkich niedziel handlowych.

Inne zdanie może mieć natomiast Lewica. To ugrupowanie na razie nie chce poprzeć zmian, na co wskazują m.in. wypowiedzi Agnieszki Dziemianowicz-Bąk.

Pani minister musi brać pod uwagę to, że gospodarka się zmieniła i nie tylko w formie fizycznej można zrobić zakupy i ktoś pracuje w niedzielę - ocenił tymczasem Petru.

Praca w niedziele miałaby być lepiej wynagradzana. Niewykluczone, że w związku z tym sieci handlowe wcale nie byłyby chętne do tego, żeby otwierać swoje sklepy w drugi dzień weekendu.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić