Drożyzna na Krupówkach. Ceny zwalają z nóg

25

Krupówki to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez polskich turystów. Z roku na rok jednak ceny na Krupówkach dynamicznie rosną. Jak się okazuje, za obiad w góralskiej karczmie dla czteroosobowej rodziny zapłacimy około 300 zł - czytamy na stronie zakopane.wyborcza.pl

Drożyzna na Krupówkach. Ceny zwalają z nóg
Osoby, które wybierają się na Krupówki i chcą zaoszczędzić na obiedzie, mogą skorzystać z ofert jadłodajni (Getty Images, Kinek00)

Kilka miesięcy temu "Wyborcza" opublikowała średnie ceny jedzenia w restauracjach na Krupówkach. Na początku wakacji średni koszt rosołu wynosił 17 zł, kwaśnicy - 20 zł, a schabowego - ok. 43 zł. Minęło zaledwie kilka miesięcy, a ceny poszybowały w gorę - czytamy na stronie "Gazety Wyborczej".

Za jajecznicę na śniadanie zapłacimy ok. 20 zł. Za grillowanego oscypka, chleb ze smalcem lub regionalne moskole od 20 do 26 zł. Obecnie talerz rosołu kosztuje 20 zł, schabowy zaś - 48 zł. Wzrosły również ceny góralskich przysmaków. Za gicz jagnięcą zapłacimy 75 zł, za kwaśnicę 22 zł, za pstrąga z pieca 49 zł, a za placek po zbójnicku 52 zł. 

Osoby, które wybierają się na Krupówki i chcą zaoszczędzić na obiedzie, mogą skorzystać z ofert jadłodajni. Tam za zestaw obiadowy (zupę i drugie danie z surówką) zapłacimy około 45 zł. Jakość jedzenia w jadłodajniach na Krupówkach może jednak pozostawiać wiele do życzenia - twierdzi "GW".

Wzrost cen na Krupówkach. Powód dobrze znany

Za wzrost cen na Krupówkach odpowiadają inflacja oraz kryzys energetyczny, które dotykają każdy sektor gospodarki. - Część przedsiębiorców podnosiła te ceny, bo bała się, że ceny prądu i węgla wzrosną o 500 proc. - albo że węgla w ogóle nie będą mieli. Trzeba też dodać, że bazują oni przede wszystkim na produktach mrożonych, a ich przechowywanie w zamrażarkach jest teraz dużo droższe - tłumaczy Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Jak się okazuje, właściciele restauracji na Krupówkach mierzą się także z podwyżkami za dostawy pożywienia, które wynoszą o 50, a nawet o 100 proc. drożej. 

Zobacz także: Chcesz wyjechać na Sylwestra? Lepiej się pospiesz. „Nawet 8 tys. za noc”
Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić