Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Przykre słowa o 500 plus. Głos prezesa Związku Banków Polskich

397
Podziel się:

W kwietniu inflacja osiągnęła aż 12,3 proc. Co jest powodem takiej sytuacji? W rozmowie z superbiz.se.pl odniósł się do tego Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

Przykre słowa o 500 plus. Głos prezesa Związku Banków Polskich
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Pietraszkiewicz wyjaśnił, że "mamy zewnętrzne i wewnętrzne czynniki inflacji". Co dokładnie na nią wpływa?

Po pierwsze, jest za dużo programów socjalnych, ale także zbyt długie programy ochronne. W Polsce spadła wydajność pracy, natomiast wzrosły uposażenie pracowników i transfery socjalne. To nie zostało pokryte produkcją wewnątrz krajową - zaznaczył w rozmowie z "Super Expressem".

Spostrzegł również, że do czynników zewnętrznych zaliczyć można m.in. wzrost cen nośników energii i efekt wojny w Ukrainie. Zauważył ponadto, że kolejnym elementem jest osłabienie waluty polskiej.

Dlatego ciągle powtarzamy, że powinniśmy zmierzać do strefy euro. To ustabilizowałoby naszą walutę i byłoby czynnikiem ograniczającym inflację - podkreślił.

Kiedy szczyt inflacji?

Krzysztof Pietraszkiewicz nie ukrywa, że inflacja jest bardzo poważnym zagrożeniem dla nas wszystkich. Kiedy będziemy mieć szczyt inflacji i do jakiego poziomu może ona dojść?

Trudno na to pytanie odpowiedzieć. Mam tylko nadzieję, że nie zobaczymy dwójki z przodu - skomentował prezes Związku Banków Polskich.
Zobacz także: Prezes NBP do zmiany? "Zabiera wiarygodność całej polityce gospodarczej"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(397)
AnalityK
2 miesiące temu
prezesa Związku Banków Polskich * boli * program pomocowy dla polskich dzieci ,chociaż takie programy od lat funkcjonują w państwach Europy Zachodniej . Nie wspomniał o tym ,że banki zarabiają gigantyczne pieniądze . Mechanizm jest prosty - podnoszenie rat kredytów zaciągniętych przez obywateli bo jest ... inflacja , jednocześnie oprocentowanie oszczędności Polaków w bankach jest na poziomie 0,01 % lub 0 % . To się nazywa ' złoty interes * banków , to Himalaje nierównego traktowania klienta w zderzeniu z potegą banków !
PiStolet
2 miesiące temu
Przyczyny inflacji są trzy. 8 lat rządów Tuska i Platformy, polityka energetyczna Unii oraz wojna rozpętana przez Putina. Ale na szczęście rządzi PiS i wdraża różne programy osłonowe, socjalne i tarcze antykryzysowe. Dzięki tym działaniom inflacja jest dużo niższa, niż gdyby tych programów nie było. PiS dba o ludzi i sprawia że w tych trudnych czasach jest lżej Polakom. Ale nie tylko Polakom, bo przecież rząd PiS, wspólnie z Kościołem, pomaga także Ukraińcom którzy uciekli przed zbrodniami wojennymi Putina. Tylko dzięki mądrym i uczciwym rządom PiS udało się pokonać pandemię. To wspaniały sukces rządu PiS. Teraz uda się też pokonać inflację, wywołaną przez rządy poprzedników, Unię i Rosję. Ale warunek jest jeden: PiS musi zwyciężyć w nadchodzących wyborach a totalna opozycja musi zostać ostatecznie pokonana i odsunięta od wpływu na Państwo Polskie. Nigdy więcej władzy postkomunistów, lewackich faszystów i aferał-liberałów. Niech żyje Polska. Niech żyje PiS. Zwyciężymy ! Chwała Prezesowi Kaczyńskiemu.
Brawo PiS
2 miesiące temu
Jakiego mamy gospodarza to wyjaśnia najlepiej polski ład i nowe widełki PIT-u. Masz na początku roku określić czy będziesz zarabiać przez cały rok powyżej czy poniżej jak rozporządzeniami covidowymi doprowadzili do paraliżu wszystkich od zamrożenia inwestycji po pracujących i dających pracę ,ale najważniejsze chwała
mieszkaniec z...
2 miesiące temu
Szwagrostwo mają tylko 10-ć dzieci bo 2-je im umarło. Jedno na wodogłowie a drugie na rozszczepiony kręgosłup. Szkoda, bo jak mówi szwagier było by tysiaka na miesiąc więcej. Szwagierka miała jeszcze kilka poronień ale dokładnie to nie wie ile. Szwagrostwo są wielbicielami Białej Damy i jak to szwagier mówi że nareszcie przestali się martwic skąd by tu wziąsć na codzienną flaszke, a szwagierka dodaje że, druga flaszka też nie zawadzi. Mają spokój i nie muszą pracować. Bywają dni że starsze dzieci przywożą mame taczkami od drogi do domu bo już nie może dojsć na własnych nogach. Szwagierka mówi że na utrzymanie rodziny wydają do 50 złotych na tydzień a resztę kosztów ponosi Opieka Społeczna. Oprócz tego zbierają wszystko z okolicznych domów co tylko im w ręce wpadnie.
ciotka z Ropc...
2 miesiące temu
Prezes Kaczyński dba o narut. On nam daje bo sie nam należy ! Zienć to bierze teroz 2 tys z tych PINCET PLUS a bedo brali wiency bo sie kolejne dziecko wnet urodzi. A jak bedo dawać po 12 tys na dziecko to bedzie jeszcze lepiej. Zienć mówi że ni ma na co czekać i sie budujo bo jak mówi że z samych PINCET PLUS to za 5 lat dom wybudujo i to bez żadny pożyczki. Utrzymuje ich MOPS i gmina bo sie im należy.
na razie
2 miesiące temu
to wciąż mowa o kredytobiorcach i ich ochronie a co z nami,którzy kredytów nie biorą a banki z miesiąca na miesiąc podnoszą nam opłaty bo straty na kimś muszą sobie odbić..???!!!
dscdc
2 miesiące temu
Mi nie muszą nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku, ale nie tak jak w Polskim Ładzie, gdzie to nic nie dało ludziom przedsiębiorczym, a wręcz zabrało. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola, lekarstwa czy badania zdrowotne itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
Złodzieje
2 miesiące temu
Rządamy likwidacji 500+. Dosyć tego rozdawnictwa za friko, rujnującego nasz kraj i okradającego pracujących ludzi, którym pokazuje się figę z makiem. Dosyć tej bandyterki pisowskiej!
1000 MINUS
2 miesiące temu
Pod sąd tych co okradają Polaków, którzy wzięli kredyty mieszkaniowe, bo chcieli mieć własny dach nad głową. Pod sąd i do więzienia oraz konfiskacja majątków.
cynik
2 miesiące temu
Analitokretynku. Właśnie wojna w Ukrainie pokazuje jak ważne są powiązania międzynarodowe i wzajemne zależności. Polska bez Unii to PRL bis rządzone przez takich politycznych cwaniaków i dzierżymordów jak Ziobro i Kaczyński dążący do dyktatury. Dzisiaj pieniądz a więc i złotówka to kawałek papieru toaletowego zadrukowanego na kolorowo bo jego wartość określa wyłącznie siła gospodarcza kraju. Czy siła gospodarcza Polski a więc złotówka przebija siłę gospodarczą wspólnoty europejskiej czyli euro ? Polska samodzielna bez współpracy gospodarczej i politycznej z jak największa liczbą przyjaznych krajów to Polska epoki jaskiniowej, Poska w stylu gospodarki rosyjskiej zamkniętej i stagnacyjnej. A poza ty kretynku Polska to tez Unia Europejska a Unia Europejska to także Polska - dociera ? A może wdlug ciebie Polska to nie Europa ?
AnalityK
2 miesiące temu
Prezes Związku Banków Polskich radzi rządowi ,że Polska powinna zmierzać do strefy euro . Wpisują się te słowa w głosy brukselskich elit , którę chcą Polske zubożyć w wielu obszarach : osłabić polski system monetarny ,osłabić polską energetykę - postanowienie TSUE o zamknięciu kopalni Turów , uderzenia PE , KE o charakterze politycznym pod płaszczykiem rzekomego braku praworządnosci - nałożenie przez TSUE kary 1 mln euro dzienie za działanie ID SN , wstrzymanie pocovidowych pieniędzy na KPO bo znowu śpiewka ,że to za działanie Izby Dyscyplinarnej dla sedziów łamiących prawo . Ta argumentacja jest kłamliwa bo te pieniądze bez żadnych waruków Polsce się należa po wyczerpującej / kosztownej walce z ratowaniem zdrowia Polaków , firm . Charakter osłabienia budżetu Polski ma nie przyznanie żadnych środków z KE na pomoc Polsce , która w ciągu 2 miesięcy przyjęła ponad 3 mln uciekinierów wojennych z Ukrainy udzielając wszechstronnej pomocy co kosztuje budżet !
TOm
2 miesiące temu
Zapomniał dodać, że przez 500+ jest najwyższa inhalacja od 40 lat w USA, Niemczech czy Hiszpanii. Bankowiec zadba o poziom Twojego życia.
MarCel
2 miesiące temu
Prominentny senator z PS-u, Bonkowski, zwyrodnialec, sadysta o niespotykanym okrucieństwie, wlókł suczkę za samochodem. Nie przeżyła. Nie da się tego barbarzyństwa nijak usprawiedliwić. A wy chcecie na takich głosować ?!Tacy są wasi wybrańcy ?
Prawda boli
2 miesiące temu
Nie wiem czy kojarzysz taki wątek szczucia na Tuska jak kupił nowy samochód za przewodniczącego rady Europy -to był temat główny narodowych medii publiczny (kanałowego ścieku nadawanego w dvb).Teraz można przytoczyć premiera Morawieckiego jak z 700 tys. zrobił 12 mln -szkoda że takich cudów nie dokonał w gospodarcze ,która wali się na łeb i szyję. Kolejną ciekawą postacią jest Pan Glapislnski NBP ,którego zarobki roczne przy upadającej gospodarce podniosła się do ponad 1 mln ,a suma premii 600 tys. Kolejną ikonę mamy Pani Pawłowicz ,która prywatnie jeździła VW ,publicznie nawoływała do bojkotów niemieckich produktów .Ta sama pani wypisała nieprawidłowo oświadczenie majątkowe czyli potwierdziła nieprawdę ,a jako sędzia TK wydaje orzeczenia zgodności prawa z konstytucją ,w którym we własnym przypadku dokonała precedensu ,a każdy komentujący to "łobuz i cham". Dodajmy jeszcze Sasina -bubel na 80 mln złotych z wyborami kopertowymi piastujący obecnie ministerstwo aktywów państwowych -patrzac z jakimi mamy kwotami to ma człowiek papiery i duże kwoty nie są mu strasznie. Szumowski były minister zdrowia ,który jak nie zarobił ze znajomym narciarzem na maseczkach publicznie nie rekomendował i wątpił w ich przydatność -z zawodu lekarz.Tu można wymieniać ,a wymieniać fachowców i specjalistów ,którzy jak coś narobią nie podają się do dymisji bo słowo "Przepraszam " ma magiczną moc ,ale ludzie w postaci 4mln osób posiadających kredyt hipoteczny mnożąc razy dwa bo samotni nie mieli szans ich dostać realnie jako 8mln grupa osób z 16 mln pracujących (wszystko dane GUSu) zmienią oblicze polskiej polityki. Zawierając umowę z bankiem ludzie mieli świadomość , że muszą płacić tego żaden PiS-owski pieniacz nie musi stwierdzać tylko ludzie nie mieli świadomości , że beznadziejną polityka wew. i zagraniczną PiS przeżre i zdestabilizuje państwo , które PO podało na tacy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić