Genialny patent. Dzięki temu mniej zapłacisz za ogrzewanie

21

Inflacja nieustannie doskwiera Polakom. W związku z wszechobecną drożyzną poszukujemy oszczędności praktycznie na każdym kroku. Warto poznać trik, który pozwoli zachować ciepło w mieszkaniu, a - co za tym idzie - nieco zredukować rachunki za ogrzewanie.

Genialny patent. Dzięki temu mniej zapłacisz za ogrzewanie
Ukryta funkcja w oknach. Zapłacisz mniej za rachunki (Adobe Stock, TikTok)

Jeden z użytkowników TikToka zaprezentował trik z oknem, który pozwala mniej płacić za ogrzewanie. Ten patent cieszy się sporą popularnością i uznaniem wśród innych użytkowników wspomnianej platformy. Ktoś zażartował nawet, że to... "instrukcja rządowa" na przetrwanie zimy 2022.

General.fresh zwrócił uwagę na to, że okna mają ukrytą funkcję. Wiele osób nie ma o niej pojęcia. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci, którzy posiadają modele typu PCV.

Zainstalowano w nich mechanizm z tzw. trybem letnim i zimowym. Jak przełączać się między tymi wariantami? Jest to bez wątpienia banalne i nikt nie powinien mieć większych trudności z tym, by odpowiednio dostosować okno do pory roku.

Przełącz się na tryb zimowy. Prosta sztuczka

Przełączanie się na tryb zimowy zostało zaprezentowane na poniższym nagraniu. Wystarczy tylko otworzyć okno i znaleźć w jego skrzydle specjalną śrubę. Następnie trzeba przekręcić bolec do środka.

Za sprawą tego ruchu uszczelka mocniej zaciśnie się do framugi okna. W efekcie do domu dostanie się mniej chłodnego powietrza z zewnątrz. Będziemy mogli w związku z tym mniej rozkręcać grzejniki, co poskutkuje mniejszymi wydatkami na ogrzewanie.

Może zdarzyć się tak, że nie będziecie w stanie przekręcić bolca bez użycia narzędzi. Jeżeli pojawi się problem, to warto sięgnąć na przykład po klucz płaski. Oczywiście latem będzie można powrócić do trybu letniego.

Jest to bez wątpienia świetne rozwiązanie, które warto zastosować w swoim domu. Szczególnie teraz, gdy ogrzewanie staje się coraz droższe, a nasze budżety są drenowane niemal bez przerwy.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Stan wojenny na anektowanych terenach. Co chce osiągnąć Putin?
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić