Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

"Gorąca lista" hakerów. Czołowe nazwiska celem cyber przestępców

4
Podziel się:

Ambicje hakerów, którzy manipulowali ostatnimi wyborami prezydenckimi w USA, sięgały daleko poza skrzynkę mailową Hilary Clinton.

"Gorąca lista" hakerów. Czołowe nazwiska celem cyber przestępców
(iStock.com)

Na szczycie listy hakerów pojawiał się w ostatnich latach John Kerry. Jako Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych otrzymywał dziesiątki maili phishingowych, czyli takich, w których hakerzy podszywali się pod jakąś osobę lub instytucję, by uzyskać dostęp do wrażliwych danych. Aktywność wobec Kerry'ego była największa pomiędzy czerwcem a grudniem 2015 r. - informuje US News powołując się na agencję Associated Press.

Równie często ofiarą hakerów padał Colin Powell. Maile byłego doradcy Ronalda Reagana trafiły do sieci we wrześniu 2016 r. Treść poczty ujawniła grupa hakerów związanych z DC Leaks. Pozyskali je również za pomocą maili phishingowych wysyłanych do polityka w 2015 r. Hakerzy w 2015 r. nie oszczędzali też Wesley'a Clarka, którego hasło do Gmaila zostało zhakowane.

*Ponad 12 razy próbowano włamać się na prywatną skrzynkę szefa wojsk amerykańskich w Europie. *Wesley Clark, który w 2003 roku walczył o fotel prezydenta USA, od kwietnia do grudnia 2015 roku otrzymywał fałszywe wiadomości na swój adres w serwisie Gmail.

*Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko naraził się Rosji zacieśniając więzy swojego kraju z Zachodem. *Znienawidzony przez Władimira Putina, bronił wschodnich regionów Ukrainy przed prorosyjskimi separatystami i rosyjskim wojskiem. Celem ataków hakerskich był od kwietnia do września 2015 roku.

Były rosyjski oligarcha Michaił Chodorkowski został uwięziony w 2003 roku pod motywowanym politycznie zarzutem unikania płacenia podatków. Zwolniony po 10 latach wyjechał z ojczyzny i osiedlił się w Szwajcarii. Wiadomo przynajmniej o 13 atakach na jego skrzynkę pocztową. Miały miejsce między marcem a grudniem 2015 roku. Skrzynka pocztowa piosenkarki Marii Alochiny z grupy "Pussy Riot", wrogiej Putinowi aktywistki, była atakowana od marca do kwietnia 2015 roku.

Zobacz także: Zobacz także: Hakerzy znów atakują

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Typhoon
5 lata temu
A ja myślałem, że "gorąca lista hakerów", to są nazwiska tych hakerów, których zdemaskowano i będą zlikwidowani, albo okaleczeni, aby zaprzestali na zawsze swojej działalności...
hmmm..
5 lata temu
nie wiedziałem że Wesley Clark był kandydatem na prezydenta USA w 2003 roku... natomiast wiem że w 2007 udzielił najciekawszego wywiadu ostatniej dekady :) (Wpisz w jutubę: 7 countries in 5 years)
zapraszam
5 lata temu
Niech się włamią na mój i pobiorą co chcą a potem otworzą i sprawdzą a dowiedzą się ile zajmie i kosztuje odbudowa całej infrastruktury z elektronika w zasięgu sieci lan
piotr
5 lata temu
Szybko musimy uczyć się od Putina.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić