Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Jak odebrać wygraną w Lotto?

13
Podziel się:

Wygrana w Lotto to marzenie wielu ludzi. Jak wygląda procedura odbioru nagrody i ile czasu mamy na odebranie wygranej w Lotto? Czy Lotto wypłaca całą wygraną?

Jak odebrać wygraną w Lotto?
Jak odebrać wygraną w Lotto? (Getty Images)

Sposób odbioru nagrody w Lotto zależy od rodzaju zakupu kuponu i kwoty wygranej. Nieco inaczej wygląda ta procedura w przypadku zakupu szczęśliwego kuponu wydrukowanego przez terminal, a inaczej w przypadku kuponu pochodzącego z serwisu online. 

Jak odebrać wygraną w Lotto z wydrukowanego kuponu?

Jeśli wygrana pochodzi z kuponu wydrukowanego przez terminal, można odebrać ją w punkcie Lotto albo w jednym z Oddziałów Totalizatora Sportowego. Podstawą do odebrania nagrody jest przedstawienie oryginału zakupionego kuponu - jest to konieczność. 

Po wygrane poniżej 2280 zł można się zgłosić do punktów Lotto. W kasach Oddziałów Totalizatora Sportowego odbiera się wygrane w każdej wysokości. Po nagrody powyżej 2280 zł należy się udać do wybranego Oddziału Totalizatora Sportowego (na terenie Polski jest ich 17). Aby organizator wypłacił nagrodę należy okazać aktualny dowód osobisty bądź paszport.

Jak odebrać wygraną w Lotto z serwisu online? 

Jeżeli wygrana pochodzi z serwisu internetowego Lotto, czyli została zakupiona online, zwycięzca otrzyma powiadomienie drogą elektroniczną. Ponadto informacja o wygranej pojawi się na Koncie Gracza. Wygrane poniżej 2280 zł są z automatu przypisane do Konta Gracza, zaś kwoty powyżej 2280 zł należy odebrać osobiście zgłaszając się z dowodem osobistym do Oddziału Totalizatora Sportowego.

Organizator wypłaci nagrodę tylko wówczas, kiedy dane wskazane w procesie online (numer i seria dowodu osobistego oraz numer rachunku bankowego do wypłaty) będą aktualne i zgodne z okazanym dowodem osobistym. 

Ile czasu mamy na odebranie wygranej w Lotto?

Warto wiedzieć, że zwycięzca ma określony czas na odebranie nagrody. Zgodnie z regulaminem, graczowi przysługuje 60 dni na odebranie nagrody - 60 dni liczy się od dnia następującego po dniu losowania. Po tym terminie nie będzie możliwe odebranie nagrody.

Czy Lotto wypłaca całą wygraną? 

Zwycięzcy należy się cała wygrana suma. Nie musi się nią dzielić z organizatorem konkursu. Totalizator Sportowy jest jednak zobligowany do odprowadzenia podatku od wygranej w Lotto i innych gier w wysokości 10 procent. Podatek dotyczy wygranych powyżej kwoty 2280 zł. Dla komfortu zwycięzcy Totalizator Sportowy samodzielnie odprowadza podatek do urzędu skarbowego.

Zobacz także: Wyznanie Ardanowskiego. "To pokazuje, że ta góra lodowa się kruszy"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
luki
2 miesiące temu
wielka mafia i lotto i kasyna zyruja z ludzi
MÓJ NICK kaza...
8 miesięcy temu
Moja babcia gra od 30/40lat w lotto i do dziś nie trafiła 6, raz pamietam miała 5 cyfr i na jej nieszczęście dużo 5-tek wpadło dostała 60PLN :) A gdy zadaje jej pytanie ile mniej więcej wydała przez tyle lat, odpowiada: Tyle że dawno miała bym tą wille na którą chciałam wygrać. Morał z historii jest prosty zamiast czekać na manne z nieba weź się w garść szybciej dojdziesz do tego przez własne chęci niż przez los na loterii.
Boko
8 miesięcy temu
Ja kiedyś trafiłem 5tke,pani wzięła kupon i poszła na zaplecze,trwało to około 5min,później dostałem pieniążki.Zastanawia mnie fakt co byłoby gdybym trafił 6tke,pani nie ma kuponu też...
Gracz
8 miesięcy temu
Trochę jest w tym prawdy gdy trafiam czwórki w mini lotto a gram na systemy to rzadko mam gdzie wypłaci muszę czekać bo zbierają pieniądze tak w punktach mówią a regulamin mówi jasno do 2200 wypłacana tak ale trzeba czekać gdzie nie gdzie he
Adamek
8 miesięcy temu
Kiedys wygtalem tylko 100zeta i tak mie zwodzili w kolekturze że nie mają kasy to wysłałem email do lotto GDANSK opieprdzielilem to dopiero wypłacili. Kpina ten totek.
Doświadczony....
8 miesięcy temu
Jak grać w takie gry to nie w Polsce tu to ściema i oszustwo lepiej zagrać gdzieś za granicą kraju ... poważnie
Nieobrzezany
8 miesięcy temu
Oni nie rozdają kasy żywią się naiwniakami
Gienio
8 miesięcy temu
Miałem ostatnio problem z wypłatą 270pln z totalizatora.. Do Piero mieli następnego dnia.. To o czym rozmawiać.
Podlasiak
8 miesięcy temu
Kłopot pojawia się kiedy wygrana jest wielka bo można ją odebrać w gotówce i nosić do bagażnika na własną odpowiedzialność, albo przelew na konto, ale bankowy system gwarancyjny odpowiada na wypadek upadku banku tylko do 400000 zł. Jak wygrywa się np 160 mln, to w Polsce niema tyle banków by mieć pewność.
Gość
8 miesięcy temu
Póki co taka informacja nie jest mi do niczego potrzebna bo jeszcze nigdy nie udało mi się wygrać. Większe prawdopodobieństwo jest, że wygram w highway to hell niż coś prawidłowo obstawie.
Xxxx1111
8 miesięcy temu
I człowiek chodzi od kolektory do kolektory parę dni.zeby mu wypłacił 1000 zl
Beka
8 miesięcy temu
A jak to jest jak daję kupon i nie wiem czy jest wygrany obcej osobie. Przecież może mi na złość ściemniać że nic nie ma.
Milioner
8 miesięcy temu
Wygrana nieco powyżej 2280 pln i takie cyrki z odbiorem?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić