Julia Tymoszenko w Warszawie. Przyjechała na tajne spotkanie

Była premier Ukrainy spotkała się w Polsce z Ihorem Kołomojskim - oligarchą i byłym gubernatorem obwodu dniepropietrowskiego.

Obraz
Źródło zdjęć: © East News
Kamil Karnowski

Sprawę spotkania ujawniły ukraińskie media. Miało do niego dojść 12 lipca, ale informacje o nim wyszły na jaw dopiero teraz. Tematem rozmów spotkania miało być rzekomo wspólne obalenie obecnego prezydenta - Petro Poroszenki.

Ich spotkanie w Warszawie oznacza, że na Ukrainie boją się inwigilacji - zauważa RMF 24.

Oficjalnie o ustaleniach po spotkaniu nic nie wiadomo. Tymoszenko ogłosiła natomiast, że za rok będzie kandydować w walce o prezydencki fotel.

Kołomojski zarządza największym w Ukrainie holdingiem medialnym i finansuje skrajnie nacjonalistyczne bataliony ochotników walczące w Donbasie - dodaje RMF 24.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Były prezydent o wspólnych obchodach Zgromadzenia Narodowego. Mówi o warunku

Wybrane dla Ciebie