Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Kosmetyczki mają dosyć. Zaczną "zapraszać koleżanki na kawę"

467
Podziel się:

Polski Ład dotyka przedsiębiorców coraz mocniej. Wielu z nich decyduje się na zamknięcie biznesu. Przynajmniej oficjalnie. Kosmetyczki coraz chętniej decydują się na przyjmowanie "koleżanek na kawę".

Kosmetyczki mają dosyć. Zaczną "zapraszać koleżanki na kawę"
Kosmetyczki coraz częściej przenoszą biznes do domu. (Pixabay)

Polski Ład miał być ratunkiem, okazał się udręką. Projekt okazał się niedopracowany na tyle, że sprawia trudności samym księgowym i urzędom. Rząd postanowił powołać nowego wiceministra finansów, by naprawił w Polskim Ładzie to, co najbardziej dotyka Polaków.

Przedsiębiorcy szukają rozwiązań, które pozwolą im na takie prowadzenie biznesu, które pozwoli im na nim zarobić. Na facebookowej grupie "beauty razem", która zrzesza osoby pracujące w branży kosmetycznej można zauważyć, że wiele osób zdecydowało się na porzucenie oficjalnej działalności. Wpisy z tej grupy przeanalizowała "Wyborcza.biz".

Kosmetyczki planują "zapraszać koleżanki na kawę", a swoje usługi świadczyć w domu za niższą cenę. W ten sposób odpada im wiele kosztów - choćby za wynajem lokalu czy składki. Informacje o takich usługach rozchodzą się pocztą pantoflową bardzo szybko. Klienci sami szukają właśnie takich miejsc, ponieważ są o wiele tańsze, a często w taki sposób pracują osoby z wieloletnim doświadczeniem.

Ja zamknęłam swój gabinet po prawie 35 latach pracy. Sprzęt odkupiła ode mnie dziewczyna, która pracuje u kogoś w salonie, a w domu robi to samo, ale po cichu - napisała jedna z kosmetyczek na "beauty razem".
Zobacz także: Mobbing w Senacie? Nowe informacje. Mamy komentarz z opozycji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(467)
Pozdrawiam
4 miesiące temu
Fryzjerzy kosmetyczki, branża medycyny estetycznej to szara strefa. Wbrew pozorom to wielomilionowe przepływy pieniędzy z których państwo czyli Ci którzy korzystają z tych usług nie ma podatków. Dlaczego pracownik od niewielkich pieniędzy je płaci a właściciele tych biznesów nie.
Maria
4 miesiące temu
Moja fryzjerka wie, że ja nie potrzebuję paragonu, podobnie kosmetyczka.Podatki niech płacą "grube ryby", jeszcze trochę to babcinki sprzedające natkę pietruszki będą musiały mieć kasę fiskalną.
Augusta
4 miesiące temu
Nie znam zakładu kosmetycznego, który się zamknął, a mam w sąsiedztwie prawie 10, jednoosobowych i taki który zatrudnia. Wzięli wszystkie możliwe tarcze, nie nabijają wszystkiego ma kasę, nie płacą podatków, nie mają terminali, coś jeszcze w temacie? A ceny, obojętnie jakie są klient zawsze się znajdzie
Mag
4 miesiące temu
Wszyscy zaprzestanmy płacić podatki, składki i płaćmy za wszystkie dobra dotąd publiczne jak za prywatne, a będziemy mieli wreszcie swoją Amerykę.
Bodo71
4 miesiące temu
Rządy Tuska to dopiero okradały Polskę wyprzedając polski majątek spółka niemieckim za darmo lub sprzyjały vatowcom z odzyskaniem pseudo vatu im należnego!można wymieniać mnóstwo takich przykładów!
Boo
4 miesiące temu
Mnie też to pasuje. Popieram lud pracujący, a nie żerujący i kradnący. Walczcie ludzie o swoje, bo rząd i tak wam nie pomoże.
Ala
4 miesiące temu
Oczywiście że tak. To bardzo dobry pomysł jest, po co płacić podatki jak ta drogo jest. Ja jestem za
Cytat
4 miesiące temu
Permanentnie degradujące Polskę rządy nieudaczników i łajdaków, jak mantrę powtarzają, że ich naczelnym celem jest służenie obywatelom.
No pis
4 miesiące temu
No pewnie po co PiS finansować
Nina
4 miesiące temu
A ja widzę w tym szanse na normalność. Bez haraczu dla państwa. Miła atmosferę. Własne klijentki, w domu przyjmuje kogo chce. Zaufane osoby. To przestrzeń na własnych warunkach bez stresu i ucisku.
Niki
4 miesiące temu
Dużo ludzi chce porostu uczciwie pracować i zarobić. To co wprowadził rząd to ucisk i złodziejstwo. Jest oczywiste, że w takiej sytuacji ludzie przestają grać uczciwie i zaczną kombinować. Powiększy się szara strefa. Polski rząd jest jak jakiś odwrotny Robin Hood - zabiera pracującym i daje nierobom
Pawel112
4 miesiące temu
Wszystkie firmy piwinny się zamknąć i zapraszć pracowników na kawę i nie odprowadzać podatków i w kasie rządu były by pustki 🤣🤣🤣
Mia
4 miesiące temu
Dobrze, dobrze .. Płaczki. Niech najpierw zaczną wydwac paragony, rzadko kiedy sama z siebie wyda paragon, dopiero jak sie człowiek upomnim
Też przedsięb...
4 miesiące temu
Tylko że w moim mieście fryzjerki i kosmetyczki wożą sie najlepszymi autami mają piękne domy i stać je na drogie wycieczki i inne często głupie zachcianki i nagle nie stać na prowadzenie salonów? Moja mama emerytka nigdy z tych usług nie korzystała bo pomimo lat pracy jakie wypracowała nie było ja na to stać.Dziś z uśmiechem patrzę jak cieszy się nowymi pazurkami bo wkoncu mogła i ona sobie na to pozwolić.Więc...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić