aktualizacja 

Kupił tylko chleb i cukier. Nie wytrzymał. Sami spójrzcie na paragon

1878

Pan Daniel wybrał się do jednego ze sklepów w Gdyni po chleb i cukier. Mężczyzna nie ukrywa, że cena na paragonie za te dwa produkty bardzo go zaskoczyła. "Żeby dycha nie wystarczyła na chleb i cukier… Żadne piętnastki i dwudziestki nie pomogą" - ocenił rozgoryczony.

Kupił tylko chleb i cukier. Nie wytrzymał. Sami spójrzcie na paragon
Paragon za chleb i cukier. (Twitter)

Rekordowa inflacja i związania z nią drożyzna spędza wielu Polakom sen z powiek. 31 sierpnia Główny Urząd Statystyczny opublikował wstępny odczyt inflacji za sierpień 2022 r. Szacunki wskazują, że inflacja wyniosła 16,1 proc. rok do roku, a w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosła o 0,8 proc. To najwyższy wskaźnik od marca 1997 r. Dane te zaskoczyły nawet ekspertów, którzy prognozowali, że inflacja w sierpniu może być niższa niż miesiąc wcześniej.

Według wstępnych szacunków GUS, w sierpniu ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły w porównaniu do sierpnia 2021 r. o 17,4 proc. Zdaniem analityków, w kolejnych miesiącach czekają nas dalsze podwyżki cen żywności. Musimy się liczyć z tym, że więcej będziemy płacić m.in. za oleje, masło, nabiał i pieczywo. Ma to oczywiście związek z rosnącymi cenami energii i surowców.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pokazał paragon za chleb i cukier

Polacy z tygodnia z tydzień zauważają wciąż rosnące ceny podstawowych produktów spożywczych. Pan Daniel wybrał się do jednego ze sklepów w Gdyni. Kupił tylko jeden bochenek chleba pszenno-żytniego i kilogram cukru. Mężczyzna za te dwa produkty zapłacił aż... 12,38 zł. Chleb kosztował 4,39 zł, a cukier 7,99 zł.

Paragony grozy z nadmorskich knajp to pikuś. Wybaczcie podejście, ale niewiele mnie zaskakuje jeśli chodzi o ceny. Ale żeby dycha nie wystarczyła na chleb i cukier… Żadne piętnastki i dwudziestki nie pomogą - napisał pan Daniel na Twitterze zamieszczając paragon z zakupów.

Jeden z internautów w komentarzach zwrócił uwagę na problem z dostępnością cukru w polskich sklepach. "I tak dobrze, że cukier masz, u mnie pustki i papiery, że max 10 kg na osobę" - napisał pan Cezary.

Inna internautka zamieściła zdjęcie mleka i małego opakowania margaryny. "Żebyś wiedział. Mi dyszka nie wystarczyła na to (zaznaczam, że to mała wersja Ramy)" - zaznaczyła.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Podwyżki cen po sankcjach na Rosję. Będą dalsze wzrosty?
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić