Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Lekarka stanie przed sądem. Zmarł chłopiec, którego nie przyjęła do szpitala

182

Lekarka z Kartuz, pediatra Ewa Ch., może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Na razie nie przyznała się jednak do winy.

Lekarka stanie przed sądem. Zmarł chłopiec, którego nie przyjęła do szpitala
(iStock.com)

Rodzice zmarłego chłopca złożyli zawiadomienie do prokuratury. Dotyczy ono możliwości popełnienia przestępstwa przez pediatrę, która ich zdaniem zaniechała prawidłowego zbadania ich syna. Śledczy powołany przez prokuraturę stwierdził w jej działaniach nieprawidłowości. Kobieta stanie przed sądem i może zostać skazana nawet na 5 lat więzienia.

Sprawa dotyczy dramatu, jaki rozegrał się dwa lata temu. Rodzice chorego Kacperka zabrali go do lekarza podstawowej opieki medycznej, który stwierdził u chłopca zapalenie oskrzeli i przepisał antybiotyk. Leki jednak nie pomagały i stan 5-latka sięp ogarszał.

Kilka dni później chłopiec trafił na oddział ratunkowy w Kartuzach. Tam Ewa Ch. przebadała go i stwierdziła, że Kacperek ma jedynie zapalenie gardła i odesłała go i jego rodziców do domu.

Zobacz także: Zobacz także: Pułkownik Wojska Polskiego pedofilem?

Pani doktor przebadała naszego synka, pobrała mu krew, osłuchała i zmierzyła ciśnienie. Stwierdziła, że dziecko jest zdrowe, że nie potrzebuje nawet lekarstw, ale jak już je wykupiliśmy, to mieliśmy je podawać jeszcze przez cztery dni i podwyższyła zalecaną dawkę przez poprzedniego lekarza - mówili rodzice Kacperka.

Dzień później stan dziecka drastycznie zaczął się pogarszać. Potrzebna była reanimacja po tym, jak serce chłopca stanęło. W bardzo ciężkim stanie trafił on do Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku, gdzie zmarł trzy dni później. Sekcja wykazała, że cierpiał na arytmię serca - donosi Fakt.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić