aktualizacja 

Lepiej usiądźcie. Tyle kosztują pączki w Zakopanem

1918

Witryny sklepów w Zakopanem nie od dziś straszą przechodniów tabliczkami z horrendalnymi cenami. Okazuje się jednak, że w ostatnim czasie inflacja mocno dotknęła m.in. cukiernię na Krupówkach. "Tygodnik Podhalański" donosi, że cena pączka wzrosła tam o 50 proc.

Lepiej usiądźcie. Tyle kosztują pączki w Zakopanem
W cukierni na Krupówkach ceny poszybowały w górę (PAP, Rafał Guz)

Jeszcze do niedawna pączki w jednej z cukierni w Zakopanem kosztowały 6 zł. W ostatnim czasie w całym kraju obserwujemy znaczny wzrost cen. Podwyżki nie ominęły także Podhala.

Horrendalna podwyżka cen w Zakopanem. Pączek za prawie 10 zł?!

Na długi weekend majowy cukiernia na Krupówkach zgotowała klientom niemiłą niespodziankę. Choć kolejki są tam mniejsze niż w sezonie turystycznym, miejsce nadal nie może narzekać na brak zainteresowania. Klienci są zaskakiwani sporym wzrostem cen.

Portal internetowy "Tygodnika Podhalańskiego" poinformował, że cena pączka wzrosła dokładnie o 50 proc. Za słodką przekąskę trzeba obecnie zapłacić 9 zł. Wcześniej było to o 3 zł mniej.

Ceny w Zakopanem poszły w górę tylko trochę, w przypadku pączków to jednak więcej niż trochę – pisze "Tygodnik".

Podwyżki na Krupówkach. Drożej wciąż jest u Magdy Gessler

Choć 9 zł za pączka może wydawać się wygórowaną ceną, to jednak nic w porównaniu z kwotą, którą za smakołyk życzy sobie Magda Gessler. W warszawskiej cukierni Słodki Słony w połowie lutego za pączka trzeba było zapłacić aż 15 zł.

Czy słodka przyjemność, za którą trzeba zapłacić więcej niż jednym banknotem, jest warta swojej ceny? Sprawdziliśmy to dla Was w teście pączków z okazji tłustego czwartku. Może wkrótce, wraz z galopującą inflacją, takie ceny za pączka staną się standardem?

Obejrzyj także: Stary przepis na najlepsze pączki. Na jednym się nie skończy

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić