Lidl, Biedronka, a może Kaufland? Ile po podwyżce pensji można zarobić na kasie?

8

Szukasz pracy za sklepową ladą? Sprawdź, ile możesz zarobić na kasie w sklepach popularnych sieci. Stawki dla sprzedawców znacząco się różnią, ale z kilkuletnim doświadczeniem w branży, naprawdę nie można narzekać.

Lidl, Biedronka, a może Kaufland? Ile po podwyżce pensji można zarobić na kasie?
Zarobki w dużych sieciach handlowych zaskakują (pexels)

Kaufland, Lidl a może Biedronka? Jak w charakterze pracodawców wypadają popularne sieci handlowe i na jakie zarobki mogą liczyć osoby szukające zatrudnienia na przysłowiowej kasie?

Stawki zmieniły się od nowego roku wraz ze wzrostem płacy minimalnej ustanowionym przez rząd, ale jak prognozują eksperci - to nie koniec. Według prognoz w 2023 roku najniższa krajowa pensja wzrośnie o 590 złotych brutto.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Takie mamy podejście". Lider AgroUnii ostro o polityce wielkich sklepów

Z czego wynikają te zmiany i jak wpłyną na wysokość pensji w branży sprzedażowej i sektorze spożywczym? Zgodnie z decyzją rządu, pierwsze podwyżki nastąpiły już w styczniu. Osoby dotychczas zarabiające najniższą krajową na etacie mogą po nowym roku liczyć na wzrost miesięcznego uposażenia o 480 złotych brutto, czyli w przeliczeniu na miesięczną pensję gwarantuje 3490 złotych brutto.

Zmiany te łatwo zobaczyć w przeliczeniu na godziny. Od nowego roku pracownicy za godzinę swojej pracy zarobią 22,80, czyli o 3 złote i 10 groszy więcej niż w roku ubiegłym.

Ale na tym nie koniec. Kolejną podwyżkę płac, rząd zapowiada na lipiec 2023 roku. Minimalna pensja ma wtedy wzrosnąć o kolejne 110 złotych i będzie w związku z tym wynosiła: 3600 brutto.

Jak zapowiadane podwyżki wpływają na zarobki w branży spożywczej i na jakie zarobki mogą liczyć pracownicy popularnych sieci handlowych takich jak Biedronka, Kaufland czy Lidl? Zarobki w poszczególnych sieciach nieco się różnią, ale warto zapoznać się z tym zestawieniem, jeśli planujemy szukać zatrudnienia, u któregoś z wymienionych pracodawców.

Najlepiej w zestawieniu dla osób po raz pierwszy szukających zatrudnienia na kasie wypada Lidl i Kaufland. Sieci te już na starcie proponują swoim kasjerom i kasjerkom 4200 brutto. Nieco gorzej wypada Biedronka, gdzie na początek można zarobić 3950 złotych.

Szczególnie, że w miarę zdobywanego doświadczenia nagradzanie pracownika tzw. "stażowym" znacząco się różni. Po trzech latach w Biedronce maksymalnie możemy zarobić 4550, podczas gdy Lidl swoim pracownikom w dwuletnim doświadczeniem proponuje już o 1050 złotych więcej.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić