Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Masz je w domu? Natychmiast wyrzuć. GIS wycofuje jaja ze sprzedaży

42
Podziel się:

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje niżej wymienione jaja ze sprzedaży. Na ich skorupce wykryto bowiem bakterie Salmonelli, które mogą doprowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Masz je w domu? Natychmiast wyrzuć. GIS wycofuje jaja ze sprzedaży
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną, stwierdzono obecność pałeczek Salmonella z grupy D na powierzchni skorupek jaj określonych poniżej - informuje GIS.

Spożycie produktu (opisanego niżej) bez właściwej obróbki termicznej może powodować przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie, co może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: Jaja z chowu klatkowego.10 świeżych jaj. Klasa wagowa M, klasa A

Numer partii: 23.10.21.T12

Najlepiej spożyć przed: 23.10.2021

Kod na skorupkach jaj: 3PL 16071303H6

Podmiot wprowadzający do obrotu: Polskie Fermy Grupa Producentów Sp. z o.o., Włostowa 109D, 48-317 Korfantów Zakład pakowania i sortowania jaj PL 16075903

Zakład Pakowania Jaj posiadający weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 16075903 poinformował dystrybutora o konieczności wycofania z obrotu przedmiotowej partii jaj.

Zarówno zakład pakowania jaj jak i ferma jaj konsumpcyjnych, z której pochodzą przedmiotowe jaja, są pod stałym nadzorem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nysie. W ramach kontroli przeprowadzanej niezwłocznie po otrzymaniu informacji o wykryciu zanieczyszczenia, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nysie poddał kontroli dokumentację zakładową związaną z kwestionowaną partią oraz pobrał stosowne urzędowe próby, które zostały skierowane do badań laboratoryjnych - informuje GIS.

Organy Inspekcji Weterynaryjnej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują działania podejmowane przez przedsiębiorców.

Zalecenia dla konsumentów

GIS podkreśla, że nie należy spożywać partii jaj określonej w tym ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.

Zobacz także: Oszustwo na wiejskich jajach. Eksperci tłumaczą, na co zwracać uwagę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
Jarecky
9 miesięcy temu
Weźcie dajcie spokój. Jakoś nigdy nie miałem problemu z jajkami a takie ogłoszenia to tylko na ściemę jak oni to pracują dobrze 🤣😂 jajka ze sklepu albo ze wsi, głównie w 90% że wsi i człowiek żyje i żadnej salmonelozu nie było. Jak raz na jakiś czas człowiek sraczko dostanie to dla.zdrowptnosci na przeczyszczenie jelit 🤣😂 a co z glifosatem w zbożach?? A co z chemią w mięsie i nawozami w warzywach? Dlaczego dopuszczacie do sprzedaży trujące rzeczy? Co z nastrzykiwaniem mięsa wodą by była waga i mrożonkami gdzie w połowie płacimy za wodę?? Chemia w ogólnym pożywnie jest gorsza od salmonelli ald tego nie ruszycie, bo byscie problem mieli 😠😡😠😡
grzegorz
9 miesięcy temu
a co z glifosatem dlaczego milczycie ?
praktyczny
9 miesięcy temu
Jaja przed użyciem należy na czas ok. 2 sekund zanurzyć we wrzącej wodzie-zalecenia sanepidu dotyczące używania jaj w produkcji gastronomicznej. Zaczym wyrzucisz sprawdż-podręczniki szkół gastronomicznych
gość
9 miesięcy temu
Co za bzdury ,kto tam pisze takie idiotyzmy ,wiadomo O2.
juzio
9 miesięcy temu
test pcr wykazał tę salmonellę?
www
9 miesięcy temu
wstyd namawiać ludzi do wyrzucania żywności ja swoje zjadłem a kretika wypuściłem Wisłą jako dar Czaykoskiego dla mieszkańców Gdańska niech się biedaczek uczy pływać i zdobywa nowe tereny !!! 😎
Tyle
9 miesięcy temu
Pewnie producent jaj komuś nie podpasowal. W dzisiejszych czasach latwo zniszczyć życie czy biznes jak się zna kogo trzeba.
hodowca
9 miesięcy temu
Jaja z chowu ściółkowego mają na powierzchni samonellę i to jest normalne, bo jajka te zbiera się ze ścióki razem z odchodami kur.Wystarczy je ugotować i jest ok.
EUropejczyk
9 miesięcy temu
Nie wyrzucać a zwrócić do sprzedawcy.
Takieto
9 miesięcy temu
jaja z chowu klatkowego - salmonella karą za cierpienie kur
jajka
9 miesięcy temu
można umyć i ugotować, no chyba, że ktoś wietrzy tylko...
Kaktus 2020.
9 miesięcy temu
Ale jajca - przecież my nie mamy głównego inspektora sanepidu .
Hipohondryk
9 miesięcy temu
Ktoś wie jak sprawdzić czy mam na jajkach salmonellę?
rolnik sam
9 miesięcy temu
te jaja z ferm,mleko z tych obór gdzie stoi 300 krów jakie to zdrowe aż mnie skręca
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić