Jacek Jaworek jest za granicą? Dziwne logowania na Facebooku

168

Poszukiwany za potrójne morderstwo Jacek Jaworek prawdopodobnie regularnie korzysta z mediów społecznościowych. Prokuratura w Częstochowie bada kiedy i gdzie się logował i czy ktoś się pod niego nie podszywa.

Jacek Jaworek jest za granicą? Dziwne logowania na Facebooku
Jacek Jaworek ukrywa się za granicą? (Facebook)

Prokuratura w Częstochowie bada nowe wątki w sprawie Jacka Jaworka. Okazuje się, że konta w mediach społecznościowych poszukiwanego, są regularnie aktualizowane. Na Facebooku znajduje się kilka profili Jacka Jaworka, ale nie wiadomo, z których sam korzysta, a które stworzyły inne osoby, które się pod niego podszywają.

Jacek Jaworek korzysta z mediów społecznościowych?

Według śledczych co najmniej kilka z tych kont prowadzi sam poszukiwany. Co więcej, część z nich jest nadal aktywna i ktoś loguje. Jak donosi Onet, na jednym z profili pojawiło się zdjęcie znajomych Jacka Jaworka.


Otrzymaliśmy od policji informacje, że ktoś się loguje na profilach Jacka Jaworka w mediach społecznościowych. Mówię o "profilach", bo jest ich kilka. Sprawdzamy ten ślad - mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Policja prowadzi intensywne śledztwo także w sprawie tajemniczej przesyłki. 30 września 2021 roku do OSP we wsi Borowce przeszedł list z Francji. Zaadresowano go do Jacka Jaworka. Nie wiadomo jednak dlaczego wybrano takie miejsce - poszukiwany nigdy nie był strażakiem.

Przesyłka została zatrzymana do ekspertyzy. Śledczy starają się ustalić skąd dokładnie przyszła i kto jest jej nadawcą. Pojawiły się podejrzenia, że to sam Jacek Jaworek wysłał list, aby zmylić policję.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą w zatrzymaniu Jacka Jaworka. Każdy, kto ma informacje powinien skontaktować się z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255, albo z najbliższą jednostką Policji tel. alarmowy 112.

Zobacz także: Kryzys w psychiatrii dziecięcej. Rzecznik Praw Pacjenta: widzimy światełko w tunelu
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić