Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

Masz konto w jednym z tych banków? Możesz mieć problem

0

Klienci aż 5 banków mogą mieć w ten weekend ograniczony dostęp do niektórych usług. Wszystko przez planowane prace serwisowe, zapowiadane przez PKO BP, mBank, Alior Bank, Nest Bank i Citi Handlowy. Na co muszą przygotować się ich klienci?

Masz konto w jednym z tych banków? Możesz mieć problem
Zabrała pieniądze znalezione w bankomacie. Surowa kara za przywłaszczenie 100 zł (Pixabay)

Aż 5 banków zaplanowało na ten weekend prace techniczne. Dla klientów może to oznaczać problemy z wypłatą gotówki z bankomatów, płatnościami BLIK-iem i kartą, czy dostępem do niektórych funkcji bankowości internetowej.

PKO BP i Inteligo będzie prowadziło prace serwisowe od północy w nocy z niedzieli na poniedziałek. Klienci tych banków nie będą mogli korzystać z płatności kartami. Nie będzie działał też BLIK. Mogą występować problemy z nadawaniem PIN-u, aktywowaniem nowych kart płatniczych, a także te związane z płatnościami zbliżeniowymi telefonem, a także z płatnościami w terminalach płatniczych. Niemożliwe może okazać się wypłacenie pieniędzy z bankomatu, płacenie kartą za zakupy w sieci.

Przerwa techniczna i związane z nią problemy dotkną także klientów mBanku. Przerwa nastąpi z soboty na niedzielę w godz. od 2:30 do 10:30. W tym czasie klienci banku nie będą mieli możliwości płacenia kartami w sklepach stacjonarnych i wypłacania gotówki z bankomatów. Czasowo stracą również możliwość logowania się do aplikacji mobilnej banku i bankowości internetowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Drogowy "szeryf" wymierzał sprawiedliwość przed radiowozem. Stracił prawko

Prace serwisowe prowadzi również Alior Bank. Tu przerwa potrwa od 8:00 do 20:00 w sobotę. W tym czasie klienci nie będą mieli dostępu do systemu inwestycyjnego banku.

Klientów tych banków też czekają utrudnienia

Klienci Nest Banku powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w niedzielę 21 kwietnia. Przerwa techniczna potrwa od północy do godziny 7:00. W tym czasie niedostępna będzie bankowość internetowa i aplikacja mobilna banku. Niestety prace nie pozostaną bez wpływu na możliwość płacenia za pomocą BLIK-a i Visa Mobile.

Ostatnim z banków jest City Handlowy. Tu prace serwisowe prowadzone będą w nocy z soboty na niedzielę. Między godziną 00:30 a 4:30 klienci nie będą mogli skorzystać z przelewów Express Elixir, czy dokonać transakcji za pomocą BLIK-a.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić