Ministerstwo Rodziny zmienia stawki od 1 kwietnia. To już pewne

1

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że od 1 kwietnia 2024 roku obowiązywać będą nowe stawki jednorazowych odszkodowań za uszczerbek na zdrowiu z tytułu wypadku przy pracy. Ile wyniosą?

Ministerstwo Rodziny zmienia stawki od 1 kwietnia. To już pewne
Nowe stawki jednorazowych odszkodowań za uszczerbek na zdrowiu (WP, Tomasz Sąsiada)

W Monitorze Polskim pojawiło się już obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ws. wysokości kwot jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej, które będą obowiązywać od 1 kwietnia 2024 roku do 31 marca 2025 roku.

W obwieszczeniu wyjaśniono, że jednorazowa kwota odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej będzie wynosiła 1431 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.

W przypadku orzeczenia całkowitej niezdolności do pracy oraz niezdolności do samodzielnej egzystencji ubezpieczonego kwota jednorazowego odszkodowania wyniesie 25 044 zł - podaje serwis samorządowy PAP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odkrycie służb w podłodze garażu. Zatrzymanym grozi 20 lat więzienia

Jednorazowe ubezpieczenie przysługuje też członkom rodziny ubezpieczonego, który zmarł wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Odszkodowanie to jest także wypłacane w razie śmierci wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej rencisty, który był uprawniony do renty z ubezpieczenia wypadkowego.

Ile wynosi odszkodowanie w przypadku śmierci?

"W przypadku śmierci ubezpieczonego wysokość odszkodowania wypłacanego rodzinie wynosi od 25044 zł do 128799 zł. Wysokość odszkodowania uzależniona jest m.in. od stopnia pokrewieństwa i liczby uposażonych" - wyjaśnia serwis samorzad.pap.pl.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić