Jakub Artych
Jakub Artych| 

Mocny wpis Pawłowicz ws. emerytur. "Godnie, bo nędznie"

158

Krystyna Pawłowicz nie ustaje w komentowaniu politycznej rzeczywistości za pomocą swoich mediów społecznościowych. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego tym razem zakpiła z wpisu na temat ewentualnej likwidacji 13. i 14. emerytury. "I co drodzy emeryci? Pani Heniu, Stasiu, panie Stefanie" - pisze Pawłowicz.

Mocny wpis Pawłowicz ws. emerytur. "Godnie, bo nędznie"
Mocny wpis Pawłowicz. Ostro ws. emerytur (AKPA)

Krystyna Pawłowicz to kontrowersyjna postać w polskiej polityce. Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości i sędzia Trybunału Konstytucyjnego słynie z ciętego języka.

Polityczka stoi po stronie radykalnych konserwatywnych wartości, których zaciekle broni w swoich mediach społecznościowych.

Pawłowicz w najnowszym wpisie poruszyła temat emerytów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedostępne miejsca katedry w Kwidzynie. Poszukiwacze skarbów pokazali, co jest w środku

Pawłowicz zareagowała na artykuł serwisu money.pl "Koniec "13" i "14" emerytury? Ekspert ma inny pomysł na emerytów". Jej zdaniem rząd Donalda Tuska od początku miał zamiast zrezygnować z dodatkowych pieniędzy dla emerytów.

I co drodzy emeryci? Pani Heniu, Stasiu, panie Stefanie? Czuliście się 13 i 14 emeryturami upokarzani, to wreszcie koniec z tym! Teraz będzie już godnie, bo nędznie. Ale zasiłek pogrzebowy będzie za to dla waszych rodzin wyższy - napisała w sieci Krystyna Pawłowicz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

13. i 14. emerytura. Jest nowy pomysł

Eksperci proponują zmiany w dodatkach dla emerytów. Ich zdaniem trzynaste i czternaste emerytury powinny zniknąć.

W miejsce tych dodatków należałoby podnieść emerytury i renty - stwierdził Lasocki w rozmowie z "Faktem". Zmiana miałaby polegać na rozdzieleniu należnej seniorowi kwoty z trzynastek i czternastek na 12 miesięcy i doliczeniu jej do otrzymywanego świadczenia.

W praktyce emeryt otrzymujący na rękę 1638 zł miesięcznie dostałby dodatkowe 246 zł netto do emerytury. Kwota zmieniałaby się wraz z wysokością otrzymywanego świadczenia

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić