Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Musisz to zrobić do końca czerwca. Zignorujesz? 5 tys. zł kary!

51
Podziel się:

Do 30 czerwca właściciele budynków, a także zarządy budynków (również tych niemieszkalnych), w których zainstalowano źródła ciepła lub spalania paliw o mocy do 1 MW, muszą wywiązać się z ważnego obowiązku. Tłumaczymy, o co chodzi.

Musisz to zrobić do końca czerwca. Zignorujesz? 5 tys. zł kary!
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Do 30 czerwca wspomniane osoby muszą złożyć deklarację, czym są ogrzewane nieruchomości. Jest to nowy obowiązek.

Jeśli dom ma nowe źródło tzn. zainstalowane po 1 lipca 2021 r., to zgłoszenia trzeba dokonać w ciągu 14 dni - spostrzega money.pl.

Niezłożenie deklaracji będzie się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Chodzi o karę grzywny do 500 zł. Jeśli sprawa trafi do sądu, to należy się liczyć z sankcją nawet do 5 tys. zł.

Aktualnie w CEEB mamy ponad 3,7 mln deklaracji, co stanowi blisko 75 proc. wypełnienia bazy - poinformowała Dorota Cabańska, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, cytowana przez money.pl.

Jak złożyć deklarację?

Cabańska przekazała, że najpopularniejszą formą składania deklaracji jest ta papierowa, która przekazywana jest przez gminy.

Deklarację można wypełnić jednak również on-line - za pośrednictwem strony Głównego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Termin złożenia tych oświadczeń mija 30 czerwca, ale samorządy będą miały jeszcze pół roku na wprowadzenie danych do CEEB.

Dopiero z końcem roku będziemy znali faktyczną liczbę złożonych deklaracji - przekazała p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
niblAx
2 tyg. temu
Teraz to biadolenie i narzekanie, ale jak celebrity wywalczyły w "wolnych sądach" sobie odszkodowania za niezdrowe powietrze w "tym kraju" to fajnie było? Ot i teraz tego mamy efekt. Dziękujcie, więc tym waszym „europejskim" bożyszczom, co to, dla waszego dobra wymusili w Brukseli.
Pikuś
3 tyg. temu
Przecie wszyscy urzędnicy wiedzą kto czym pali ,tylko niechce się ruszyć głową obywatel ma wyręczać urzędasa bo o jest cięszko zapracowany A odnosnie tej wojenki to już żeśmy przerabiali i co wyszło !!!!! Rozbiór Polski👍
Skołowany
4 tyg. temu
A jakie to ma znaczenie gdy i tak będziemy palić chrustem?
Boss
4 tyg. temu
Okupanci znowu coś wymyślili !!! Godzinę policyjną i łapanki niedługo ogłoszą ( bo nikt nie chce na nich pracować) ... Nawet Ukraińcy nie chcą ? A Polak musi... Bo kto mu da ?? ...dramat !!!
Kara
4 tyg. temu
Może czas by nasz rząd został ukarany za wszystkie przekręty
Ppp
4 tyg. temu
Tona węgla po blisko 3 tys. (również ten sprowadzany z Kolumbii) więc nie będę ogrzewać domu wcale. Jak mam zaznaczyć?
Jarek
4 tyg. temu
Wina Tuska
WOLNY CZŁOWIE...
4 tyg. temu
U mnie dom ogrzewa atmosfera teściowa tak wszystkich w...a żę mamy 30 stopni. Czy ją mam zgłosić jako źródło ciepła a jak każą zapłacić podatek to jak obliczą moc ????
CaSandra
4 tyg. temu
Posowiecka i niemiecka Unia zaczęła się rozpadać gdy Anglicy zrozumieli, że Unia +Rosja zniszczą Zjednoczone Królestwo i zaprzestali finansowć swoich oprawców. Polska nie ma wyjścia, z racji biedy i zerowych możliwości musi nadal pozostać w zbrodniczym tajnym układzie Ribbentrop-Mołotow. Nie pomoże nam liczenie na Woojka Sama. Rosyjska i niemiecka polityka zagłodzenia Polaków działa bardzo skutecznie i doprowadzi do fizycznego zniszczenia i rozbioru Polski
alergia
4 tyg. temu
Jak trzeba, to o czym dyskutować?
z gruby rury
miesiąc temu
...to są te idiotyczne przepisy unijne - takie deklaracje we wszystkich krajach UE trzeba składać...w Szwecji było to trzy lata temu, a w przypadku wymiany źródła ciepła np. z pieca na pellet na pompę ciepła należy powiadomić zakład kominiarski... więc aby pozbyć się unijnych idiotów, to tylko Polexit...
Wiki
miesiąc temu
Bezmuzgowce czepiacie się rządzących ,a to prawo unijne tego rząda.
Tedi
miesiąc temu
Rządzący nie wiedzą czego się już czepić jakie opłaty, podatki kary nałożyć na obywatela z jednej strony dają a z drugiej zdzierają jak się da żadna inna opcja polityczna przed nimi nie zrobiła tyle żeby uprzykrzyć życie daninami na każdym kroku
1922
miesiąc temu
To po co był spis powszechny,gdzie i o to między innymi pytali.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić