oprac. Natalia Kurpiewska| 
aktualizacja 

Nowa strategia rządu. Umieści chore osoby w hotelach

11

Szpitali tymczasowych w Polsce ma być o wiele więcej niż mówiono na początku. Na tym nowości się nie kończą. Jak wynika z informacji, do których dotarło money.pl, chore osoby mają być umieszczane w hotelach, które zostaną zamienione... w izolatoria.

Nowa strategia rządu. Umieści chore osoby w hotelach
Rząd chce umieścić chore osoby w hotelach (PAP)

Jeszcze w czwartek rząd mówił o jednym tymczasowym szpitalu na województwo. Tymczasem okazuje się, że będzie ich o wiele więcej.

W pomoc przy organizowaniu tymczasowych szpitali mają się zaangażować spółki państwowe, co potwierdza w swoim komunikacie PKN Orlen. - "Naszym obowiązkiem jest aktywne włączenie się w walkę z drugą falą pandemii" - czytamy.

Paliwowy gigant na zająć się budową szpitala w Płocku. W Ostrołęce zaś zajmie się tym Energa.

Zobacz także: Wirus nie zniknie. Utrudnienia nawet do wiosny

Jak mówił w piątek w Polskim Radiu Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, spółki skarbu państwa zajmą się też budową szpitali na Śląsku, Pomorzu i w Małopolsce.

Taktyka jest prosta - im więcej małych szpitali tym lepiej.

Chcemy tworzyć tymczasowe szpitale z osobną kadrą, by nie trzeba było wszystkich wypuszczać na kwarantannę lub izolację - mówią przedstawiciele rządu dla money.pl. - Wszystkie ręce mają iść na pokład - dodaje jeden z nich.

Chorych do hoteli

Jak się okazuje, większa liczba szpitali to większe problemy kadrowe. - Lekarzy i tak mamy za mało - mówią informatorzy money.pl.

Według ustaleń portalu ponad 100 hoteli będzie zamienionych w izolatoria - miejsca dla chorych, którzy nie wymagają stałej opieki lekarskiej.

Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) Gheorghe Marian Cristescu zdradza, że dotyczy to nie tylko hoteli państwowych, ale i tych komercyjnych.

Hotele stoją obecnie puste, więc taka strategia jest też dla nich dobra - mówi prezes PHH w rozmowie z money.pl. To właśnie PHH ma koordynować przerabianie hoteli na izolatoria.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić