Obajtek nie będzie tankował. Czeka na paliwo za 5 zł

76

W czwartek 1 lutego Rada Nadzorcza Orlenu odwołała Daniela Obajtka ze stanowiska prezesa. Pod koniec konferencji dotyczącej realizacji Strategii ORLEN2030, Obajtek, który pożegna się z firmą 5 lutego br. wyznał, że nie będzie tankował paliwa. Poczeka aż ceny paliw spadną do 5 zł.

Obajtek nie będzie tankował. Czeka na paliwo za 5 zł
Daniel Obajtek (PAP, Radek Pietruszka)

"Rada Nadzorcza Spółki, po zapoznaniu się z pismem Prezesa Zarządu ORLEN S.A. Pana Daniela Obajtka, w którym oświadczył, że "oddaje się do dyspozycji Rady Nadzorczej, w zakresie sprawowanej funkcji", postanowiła odwołać Pana Daniela Obajtka z Zarządu ORLEN S.A. z upływem dnia 5 lutego 2024 roku" - czytamy w komunikacie spółki.

Daniel Obajtek jeszcze wiosną 2023 r. zapowiadał, że dobrowolnie zrzeknie się stanowiska, gdy PiS przegra w wyborach parlamentarnych. - Sam odejdę, nie trzeba mi będzie nawet dziękować. Mam swój honor i swoją godność - mówił wówczas. Jednak obietnicę spełnił dopiero teraz.

Podczas czwartkowej konferencji dotycząca realizacji Strategii ORLEN2030 Daniel Obajtek podkreślił, że ostatnie lata były dla Grupy Orlen czasem najszybszego rozwoju w historii firmy. "Zbudowaliśmy nie tylko jedną z największych firm w Europie, ale przede wszystkim koncern, który w chwili próby zapewnił Polsce odporność na kryzys energetyczny, jakiego nie widziano na świecie od lat" - podkreślił.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tyle stracił przez Orlen. Prezydent miasta chce działań prokuratury

Obajtek na koniec konferencji podkreślił, że przed nim jeszcze kilka dni pracy w Orlenie. Wbił szpilę także obecnemu rządowi podkreślając, że nie zamierza tankować paliwa, dopóki ceny nie spadną do 5 zł.

- A już tak całkowicie na koniec, jeszcze jestem prezesem do 5 [lutego - przyp. red.], łącznie z dniem 5 to będziemy jeszcze pracować przez te wszystkie dni, co prawda nie będę tankował, bo będę czekał do paliwa 5,12. Dziękuję bardzo - oznajmił Daniel Obajtek.

Przypominamy, że Donald Tusk w kampanii wyborczej przekonywał, że ma "bardzo konkretne rozwiązanie", które spowodowałoby, że litr benzyny kosztowałby 5 zł.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić