Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 

Ogórek pokazała ceny paliw na stacji Orlenu. Takiej reakcji się nie spodziewała

799

20 grudnia zaczęła tymczasowo obowiązywać niższa akcyza na paliwa, przez co ceny na stacjach spadły. Magdalena Ogórek postanowiła to podkreślić, prezentując zdjęcie z jednej ze stacji Orlenu. Jednak niezbyt korzystnej reakcji internautów gwiazda TVP się nie spodziewała.

Ogórek pokazała ceny paliw na stacji Orlenu. Takiej reakcji się nie spodziewała
Magda Ogórek (AKPA)

W ostatnich tygodniach ceny paliw na polskich stacjach zaczęły osiągać rekordowe poziomy - normą stało się ponad 6 zł za litr popularnej benzyny 95. Biorąc pod uwagę, że napędzają one inflację, rząd zdecydował się na czasowe obniżenie akcyzy. Nowe stawki zaczęły obowiązywać 20 grudnia, co nie umknęło Magdalenie Ogórek.

Magdalena Ogórek pokazała ceny paliw na stacji Orlenu. Takiej reakcji się nie spodziewała

"20 grudnia, Efectę 95 tankowałam za 5,72 zł" - napisała gwiazda TVP w mediach społecznościowych, dołączając aktualne zdjęcie ze stacji Orlenu "gdzieś między Krakowem a Zakopanem". Jednak część komentarzy internautów nie przypadła do gustu Magdalenie Ogórek.

Jeden z użytkowników Twittera wytknął Ogórek, że "rok temu tankował sporo poniżej 5 PLN", na co gwiazda Telewizji Publicznej odpowiedziała dość ironicznym komentarzem: - Za Tuska tankowałeś po 6 zł w 2014.

Zobacz także: Tarcza antyinflacyjna. "To garść leków przeciwbólowych. Nie leczy"
"A może pani pokazać paragon/fakturę z widoczną datą?", "Ulżyło mi. Z ulgą na sercu zapłacę 54 proc. więcej za ogrzewanie domu. Jest Pani aniołem", "Ja tankowałem za 4,30, ale to było za Tuska" - to inne dość jednoznaczne komentarze na wpis Ogórek.

"Jak my dotąd żyliśmy bez rządu PiS?" - zapytał retorycznie inny z użytkowników Twittera. Kolejny zamieścił zdjęcie z marca 2020 roku, gdy ze względu na pandemię koronawirusa i wprowadzone lockdowny w wielu państwach ceny paliw na światowych rynkach zaczęły drastycznie maleć. Wtedy na stacjach Orlenu popularna benzyna 95 kosztowała ok. 4,20 zł za litr paliwa.

Zgodnie z ustawą, którą niedawno przeforsowano w Sejmie, niższa akcyza na paliwa obowiązywać do 31 maja 2022 roku. Eksperci nie mają jednak wątpliwości. Wprowadzona tarcza antyinflacyjna nie wygasi całkowicie wzrostu cen, bo od 1 stycznia 2022 roku drastycznie podrożeją m.in. prąd i gaz.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić