aktualizacja 

Oszuści zaatakowali Polaków. Mają sprawdzony sposób

74

Rozsądek musi być z nami 24/7. Trzeba z ogromną uwagą podchodzić do wszelkich połączeń telefonicznych czy np. wiadomości e-mail. Szczególnie wtedy, gdy nie wiemy, kto znajduje się po drugiej stronie.

Oszuści zaatakowali Polaków. Mają sprawdzony sposób
Dzwonią z banku? Lepiej się rozłącz (Pixabay)

Tak się składa, że ostatnio oszuści znów mocno się uaktywnili. Co rusz słyszymy o nowych sztuczkach stosowanych przez przestępców. Absolutnie nie zamierzają ustępować.

Wciąż nie brakuje takich, którzy podszywają się pod pracowników banków. To bardzo znana i stara metoda przestępców, ale - jak się okazuje - nadal bardzo skuteczna.

Oszuści potrafią dzwonić do ofiar z autentycznych numerów infolinii banku. Fałszują identyfikator i próbują wyłudzać dane, które później wykorzystują do uzyskiwania różnych korzyści.

Jak unikać takich oszustów?

Niezbędnik pisze, że w ostatnim czasie próby takich oszustw dość mocno się namnożyły. Co zatem powinniśmy robić, by zagwarantować sobie bezpieczeństwo?

Tak naprawdę trudno wyczuć, czy po drugiej stronie jest autentyczny pracownik, czy może oszust. Najlepszą metodą na zagwarantowanie sobie bezpieczeństwa wydaje się być konsekwentne rozłączanie się z osobami, które przedstawiają się jako bankowcy. Jeżeli chcemy coś załatwić, możemy po prostu udać się do banku lub zadzwonić pod wiarygodny numer.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić