Pani Emilia porównała rachunki za gaz. Wbiło ją w ziemię. Ale podwyżka!

738

Polacy coraz dotkliwiej odczuwają rosnące koszty utrzymania mieszkań. Tym razem nasza czytelniczka pokazała rachunek za gaz. Kobieta jest zszokowana wzrostem ceny jednostkowej, która od ubiegłego roku skoczyła o kilkaset procent. "Zamiast rozwiązywać problemy, radośnie wracamy do komuny" - skarży się pani Emila. Kontynuujemy akcję #przyszedlrachunek.

Pani Emilia porównała rachunki za gaz. Wbiło ją w ziemię. Ale podwyżka!
Czytelniczka jest oburzona wzrostem cen gazu (o2)

Dostałeś wysoki rachunek za gaz czy prąd? A może zdecydowałeś się na instalację fotowoltaiczną i chcesz się podzielić informacją, jakie przyniosła efekty? Wyślij swój rachunek na dziejesie.wp.pl lub oznacz go hasztagiem #przyszedlrachunek w mediach społecznościowych.

Coraz więcej Polaków skarży się na wysokie rachunki. Ostatnie rozliczenie za gaz tym razem wprawiło w osłupienie naszą czytelniczkę ze Słupska, która porównała je z rachunkiem z tego samego okresu w ubiegłym roku.

Prawie czterokrotny wzrost

Pani Emila wprost nie mogła uwierzyć własnym oczom. W ubiegłym roku we wrześniu cena za 1 kWh paliwa gazowego wynosiła 0,09861 zł, a w październiku 2021 roku wyniosła już 0,47300. To oznacza, że cena w przeciągu roku wzrosła aż o 379 procent!

Za zużycie 586 kWh gazu na przestrzeni miesiąca kobieta musi zapłacić 376 zł. W ubiegłym roku za 347 kWh zapłaciła natomiast 79 zł. Trzeba przyznać, że różnica robi wrażenie.

Pani Emila porównała swoje rachunki z rachunkami sąsiadów, którzy korzystają z usług innego dostawcy energii, u którego podwyżki w porównaniu z zeszłym rokiem wynosiły zaledwie kilkanaście, a nie kilkadziesiąt procent. Kobieta od razu wypowiedziała umowę swojemu operatorowi.

Firma, która sprzedaje gaz, tłumaczy cenę, że według prawa nie może sprzedawać poniżej cen hurtowych. To nie jest kilkanaście procent podwyżki, tylko kilkaset. U innego operatora nie ma takiego problemu, podwyżka jest kilkunastoprocentowa - zauważa oburzona czytelniczka.
Zobacz także: Prąd i gaz coraz droższe w całej UE. Poranna kawa to dla niektórych luksus
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić