Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 
aktualizacja 

Pepco ostrzega klientów. Prosi o pilny zwrot tych produktów

68

Sieć sklepów Pepco na swoich stronach internetowych zamieściła informacje o wycofaniu ze sprzedaży kilku popularnych produktów dostępnych w sklepach w całym kraju. We wskazanym komunikacie podkreśla, że nie spełniają standardów bezpieczeństwa, dlatego zdecydowano o ich wycofaniu. Klienci proszeni są o zwrot wadliwych towarów do sklepu.

Pepco ostrzega klientów. Prosi o pilny zwrot tych produktów
Pepco apeluje do klientów o zwrot towarów. Można to zrobić bez paragonu! (Google Maps)

Sieć Pepco opublikowała na swoich stronach ważną informację dla klientów. Ze sprzedaży wycofano niektóre produkty, które dostępny były we wszystkich sklepach sieci w Polsce.

Zdecydowano się na ten krok "w trosce o bezpieczeństwo klientów". Jak wskazano w komunikacie, produkty nie spełniają standardów bezpieczeństwa, dlatego Pepco apeluje do wszystkich klientów o sprawdzenie, czy nie zakupili towaru znajdującego się na liście.

Na liście produktów wycofanych ze sprzedaży znalazły się trzy produkty. Pierwszym z nich jest keksówka premium o kodzie PLU 348845. Na ten krok zdecydowano się po przeprowadzeniu badań, które wykazały, że powłoka nieprzywieralna może odchodzić od blachy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kurne chaty chłopów z Galicji. Zaskakujące, jak żyli 170 lat temu

Kolejnym wycofanym produktem jest koło garncarskie. W tym przypadku wykryto, że w produkcie przekroczone zostały normy dotyczące obecności ołowiu w glinie. Mowa o produkcie sprzedawanym pod kodem PLU 596629.

Ze sprzedaży wycofano także kredki w tubie. Dotyczy to aż 8 różnych serii sprzedawanych pod kodami PLU 344664, 347467, 349916, 351997, 596332, 599150, 599152 i 599153. W tym przypadku przekroczona została zawartość ftalanów w produkcie.

Naukowcy potwierdzają, że część ftalanów jest toksyczna i może wywoływać wiele chorób przewlekłych.

Produkty należy zwrócić do sklepu

Sieć Pepco apeluje do klientów o zwrot towarów wycofanych ze sprzedaży. Zwrotu można dokonać w dowolnym sklepie na terenie naszego kraju. Sieć gwarantuje zwrot gotówki za zakupiony produkt.

Pepco podkreśla, że w przypadku wycofanych ze sprzedaży produktów, klienci nie muszą mieć paragonu stanowiącego dowód zakupu. Wszystkim, którzy oddadzą wadliwy towar, sprzedawca zwróci wydane pieniądze bez większych przeszkód.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić