Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Podejrzane wygrane w Lotto. Piszą o "ustawce". Wiemy, co się stało

1583

W Wągrowcu doszło do nieprawdopodobnej serii wygranych w Lotto. Jeden z grających trafił 20 kuponów w grze Multi Multi Plus, zgarniając prawie 4 miliony złotych. Internauci uważają, że to "ustawka". Totalizator Sportowy odniósł się do zarzutów.

Podejrzane wygrane w Lotto. Piszą o "ustawce". Wiemy, co się stało
Internauci zarzucają oszustwo Totalizatorowi Sportowemu. Spółka odpowiada na zarzuty (Facebook, Totalizator Sportowy)

16 lutego w dwóch kolekturach w Wągrowcu padło 20 wygranych w grze Multi Multi Plus. Każda po 195 tysięcy złotych. Internauci uważają, że to oszustwo. Oskarżają Totalizator Sportowy o organizację "ustawki".

Śmierdzi na kilometr ustawką, może warto by nagłośnić to słynne losowanie z 16 lutego, by ktoś się temu przyjrzał - pisze zaniepokojony pan Stanisław.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rośnie rynek gier wideo, rośnie Totalizator Sportowy. Jaka jest przyszłość gamingu w Polsce?

Padają bardzo mocne słowa. Ludzie skarżą się na brak przejrzystości gier.

Zero zachowania jakichkolwiek pozorów - dodaje podejrzliwy gracz.

Totalizator Sportowy odpowiada na zarzuty

Wysłaliśmy oficjalne zapytanie do przedstawicieli Totalizatora Sportowego, aby wyjaśnić podejrzane zakłady. Według pracowników biura prasowego organizatora gier losowych "zdarzenie jest bardzo ciekawe", ale możliwe. Tłumaczą, jak mogło dojść do takiej wygranej.

Zakładając, że wszystkie szczęśliwe zakłady należały do jednej i tej samej osoby (osób), to można przypuszczać, iż gracz kupił jeden zakład na chybił trafił, a następnie powielił go 9 razy. W innym punkcie LOTTO powtórzył ten zakład kolejne 10 razy. Właśnie dlatego, że są to wygrane przypadające na osobne kupony, podajemy je jako oddzielne pozycje - przekazali w wiadomości na nasze zapytanie przedstawiciele Biura Prasowego Totalizatora Sportowego.

Pracownicy biura nie mają informacji, dlaczego gracz zagrał właśnie takim systemem.

Być może rozdał zakłady rodzinie, kupił je w prezencie, np. ślubnym, lub po prostu lubi tak grać. Możliwości jest naprawdę dużo. Są tacy gracze, którzy za każdym razem kupują zakłady w kilku swoich ulubionych kolekturach, inni zawsze kupują zakład na własne liczby i drugi na chybił trafił, podobnie jak są też tacy, którzy grają w kilka gier, kupują zakłady na wiele losowań lub wchodzą do kolektury w określone dni - czytamy w wyjaśnieniu.

Totalizator Sportowy nie odniósł się jednak do słów internautów o "możliwej ustawce" i zaniepokojeniu wielu graczy.

Czym jest Multi Multi?

Multi Multi to jedna z najpopularniejszych gier liczbowych w Polsce. Polega na wytypowaniu od 1 do 10 liczb i ustaleniu wybranej przez siebie wielokrotności stawki podstawowej zakładu. Główną nagrodę wygrywają gracze, którzy wytypują prawidłowo wszystkie numery. Zakład z "plusem" to dodatkowy bonus do ewentualnej wygranej.

Marcin Lewicki, dziennikarz o2

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić