aktualizacja 

Pojechał do Niemiec. W sklepie zobaczył cukier. Nie wytrzymał

1100

Limit do 10 kilogramów na osobę w sklepach, kolejki w dyskontach i zakupy na zapas, gdy trafi się promocja. Takie sceny w ostatnich kilku miesiącach nie dziwiły klientów kupujących cukier w Polsce. I mimo że limity w sklepach znikły, wysokie ceny pozostały. Tymczasem pewien internauta pokazał właśnie zdjęcie z niemieckiego marketu. Cóż, ten widok może wprawić Polaków w zazdrość. Nic dziwnego, że mężczyzna nie wytrzymał i teraz dopytuje: "jak to możliwe?".

Pojechał do Niemiec. W sklepie zobaczył cukier. Nie wytrzymał
Internauta pokazał cenę cukru (Pixabay, Twitter, Paweł Grządziel)

Temat cen cukru i jego dostępności wciąż rozgrzewa Polaków. Kilogramowe opakowanie w cenie niższej niż 5 złotych, to prawdziwy powód do radości i sąsiedzkich przechwałek. Jednak wielu Polaków i Polek wciąż zadaje sobie to samo pytanie.

Dlaczego w sąsiednich Niemczech, ceny cukru wciąż są na tym samym poziomie i nie rosną szaleńczo jak w Polsce? Zastanawia się nad tym jeden z internautów, który przed kilkoma dniami opublikował zdjęcie cen cukru z jednego z berlińskich dyskontów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ceny ze zdjęcia mówią same za siebie. 0,79 euro to 3,85 zł. Tyle nasi zachodni sąsiedzi, mimo o wiele wyższych wynagrodzeń niż w Polsce, płacą za podstawowy produkt, jakim dla wielu konsumentów wciąż pozostaje cukier.

W Polsce obecnie nie ma już cukrowej paniki, ale kwota jaką trzeba przeznaczyć na opakowanie białego kryształu rzadko spada poniżej 5 złotych w sklepach dużych sieci handlowych. W mniejszych sklepikach, ceny wciąż mocno się wahają. Trudno się dziwić, bo jak informują eksperci z Głównego Urzędu Statystycznego.

We wrześniu 2022 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych wg szybkiego szacunku wzrosły w porównaniu do września 2021 r. o 17,2%, a w stosunku do sierpnia 2022 r. wzrosły o 1,6% - poinformował w piątek GUS.

W lepszej sytuacji pozostają mieszkańcy stref graniczących z naszym niemieckim sąsiadem. Na przykład na targowisku w Szczecinie, sprytni sklepikarze zaopatrują się w dostawy po drugiej stronie granicy. Niemiecki cukier dostać można tam już za 4,50 zł.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić