Kamil Niewiński
Kamil Niewiński| 

Prezes Wizz Air o skandalu Brauna. Co z wizerunkiem Polski za granica?

187

Na ustach wielu osób nadal znajduje się skandal wywołany w polskim Sejmie przez Grzegorza Brauna. Znany biznesmen postanowił wypowiedzieć się w tym temacie i zdradził, czy wydarzenie to może wpłynąć na to, jak postrzega się Polskę za granicą.

Prezes Wizz Air o skandalu Brauna. Co z wizerunkiem Polski za granica?
Czy działania Grzegorza Brauna wpłyną na całą Polskę? (GETTY, NurPhoto)

Nie będzie kłamstwem stwierdzenie, że o wybryku Grzegorza Brauna trąbiły media na całym świecie. Zaledwie kilkadziesiąt minut po szokującym incydencie filmy i zdjęcia z posłem Konfederacji, który postanowił zgasić świece chanukowe za pomocą gaśnicy, pojawiły się na stronach największych światowych serwisów informacyjnych.

Reakcje były przeróżne, chociaż większość opinii publicznej wyraźnie potępiła Brauna (zrobiła to nawet Konfederacja). Polityk nie spodziewał się jednak, że wiele ciepłych słów otrzyma od muzułmanów, w szczególności tych najbardziej skrajnych. Napięta sytuacja w świecie Bliskiego Wschodu sprawia bowiem, że reakcje na tego rodzaju ataki są przyjmowane zupełnie inaczej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skandaliczne słowa Grzegorza Brauna w Sejmie. Polityk PiS mówi wprost

Międzynarodowy skandal, jaki został wywołany przez Grzegorza Brauna, sprawił, że wiele osób zaczęło się zastanawiać nad długoterminowymi konsekwencjami jego czynu. Z Polski wysłany został bowiem bardzo mocny sygnał, przez który wiele osób zaczęło obawiać się kolejnego ciosu w wizerunek naszego kraju.

"Wiadomo, jaka jest dzisiaj sytuacja polityczna". Biznesmen nie ma wątpliwości co do Brauna

Czy jednak obcokrajowcy rzeczywiście podchodzą w taki sposób do tego wydarzenia? Przeczyć się temu wydają słowa Jozsefa Varadiego, węgierskiego biznesmena i prezesa linii lotniczej Wizz Air.

Varadi jest zdania, że nasza percepcja jest trochę inna z uwagi na fakt, że jako Polacy znajdujemy się w samym centrum zainteresowania. W rzeczywistości jednak sytuacja z udziałem Brauna ani nie jest odosobnionym przypadkiem w świecie polityki, ani też nie jest najbardziej kontrowersyjnym zdarzeniem. W dłuższej perspektywie nie mają one większego znaczenia i ludzie szybko o nich zapominają.

Polityka pozostaje polityką i rządzi się własnymi prawami. Incydenty polityczne zdarzają się także w innych krajach. I fakt, że coś takiego wydarzyło się w Polsce nie jest wyjątkowy. Takie incydenty pojawiają się praktycznie na całym świecie. Wiadomo jaka jest dzisiaj sytuacja polityczna w kraju, jak rozwija się wasza gospodarka. I to się liczy. Dla mnie Polska jest świetnym krajem i takim pozostanie w opinii świata. Wiem, ze Polacy także wiele dobrego oczekują od nowego rządu. Osobiście nie mam wątpliwości, że wszystko w Polsce idzie w dobrym kierunku - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Varadi.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić