Grzegorz Braun nie przestaje szokować. Tym razem grozi lekarce!

668

Grzegorz Braun nie przestaje szokować. Najpierw skandalicznie zachował się w budynku sejmowym, a teraz grozi lekarce, która chciała go powstrzymać! Polityk uważa, że kobieta popełniła przestępstwo.

Grzegorz Braun nie przestaje szokować. Tym razem grozi lekarce!
Grzegorz Braun (Getty Images, Foto Olimpik)

Niemałym echem odbiło się to, do czego doszło we wtorek (12 grudnia) w budynku Sejmowym. Grzegorz Braun chwycił za gaśnicę, a następnie przy jej użyciu zgasił chanukowe świece.

Polityk został już zawieszony w prawach członka Konfederacji, ale wszystko wskazuje na tym, że to nie koniec konsekwencji. Jego wybrykiem zainteresowała się prokuratura.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kryzys migracyjny w Finlandii. Granice z Rosją zamknięte

W skandalicznym zdarzeniu ucierpiała lekarka Magdalena Gudzińska-Adamczyk. Właśnie ona próbowała powstrzymać Grzegorza Brauna.

Okazało się, że atakuje Chanukiję, czyli symbol religijny, rzecz dla mnie ważną, wiec stanęłam mu na drodze. Wtedy prysnął mi gaśnicą w twarz - relacjonowała poszkodowana, cytowana przez TVN.

A co na to Grzegorz Braun? Z jego słów dla dwutygodnika "Najwyższy CZAS" wynika, że... sam czuje się ofiarą przestępstwa.

To jest przestępstwo ścigane z urzędu — atak, naruszenie nietykalności osobistej, w tym przypadku posła (…) Ja mogę powiedzieć, że przed sądem wstawiałbym się za nią. Uznanie winy oczywiście musi być, ale nie domagałbym się jakiejś drakońskiej kary dla niej - zaznaczył Braun.

Czy lekarka popełniła przestępstwo?

Do słów lekarki, ale i Grzegorza Brauna odniósł się "Super Express". Poszukano odpowiedzi na pytanie o to, czy Gudzińska-Adamczyk popełniła przestępstwo.

Czyn posła Brauna w postaci spontanicznego gaszenia przedmiotu kultu religijnego, prawdopodobnie stanowi przestępstwo z art. 195 kk, przeszkadzanie w wykonywaniu aktów religijnych. Jeśli poseł popełniał przestępstwo, to lekarka mogła użyć prawa do obrony koniecznej. Zgodnie z art. 25 kk, nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem - zaznacza tabloid.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić