Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Rekord pobity! Zobacz, ile w tym roku zebrano na WOŚP

0
Podziel się:

105 570 801 złotych i 49 groszy - tyle dokładnie zebrano podczas tegorocznego, 25. już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rekord pobity! Zobacz, ile w tym roku zebrano na WOŚP
(PAP)

Na oficjalnym ogłoszeniu tegorocznych wyników nie zabrakło znanych nazwisk. W pierwszym rzędzie zasiadł m.in. Bronisław Komorowski i Jerzy Stuhr.

Udało się pobić rekord sprzed roku. Wtedy ze zbiórki na ulicach polskich miast, a także za pomocą licznych internetowych aukcji zebrano łącznie 72 696 501,53 zł.

To oni działają na rzecz Orkiestry. Owsiak, jeszcze zanim podał oszałamiającą kwotę, nie zapomniał o podziękowaniach. Wspomniał o 1600 sztabów w całej Polsce, dla których pracowały w tym roku setki tysięcy wolontariuszy. Nie zapomniał także o samorządach, które aktywnie włączają się we wspieranie akcji, a także o serwisie aukcyjnym Allegro, za pomocą którego zebrano 9,1 mln zł.

Razem potrafimy zrobić rzecz niezwykłą. Chociażby uczyć małe dzieci pierwszej pomocy - mówił podczas ceremonii Jerzy Owsiak.

Hitem w tym roku była gitara Micka Jaggera. Wokalista i jeden z założycieli legendarnego zespołu The Rolling Stones przekazał ją Orkiestrze w ostatniej chwili. Ostatecznie sprzedano ją za 174 100 zł.

Każdego roku WOŚP zbiera na inny cel. Jego 25. edycja obchodzona była pod znakiem ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Co roku pokazujemy, że potrafimy jeszcze więcej. Nie tylko (więcej) zbierać pieniędzy, ale działać. Mówimy coraz więcej o seniorach, o problemie odpuszczonym totalnie w Polsce. Mówimy coraz więcej o zdrowiu Polaków - opowiadał po finale Jerzy Owsiak.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić