Rydzyk wyciąga rękę po pieniądze. "Trzeba zachęcić jak najwięcej osób"

602

To już ostatni moment, by wypełnić zeznanie podatkowe za 2022 rok. Symboliczne 1,5 proc. podatku można przekazać na wybraną fundację lub organizację pożytku publicznego. Na antenie Radia Maryja po raz kolejny padła prośba o przekazanie tych środków na Fundację Nasza Przyszłość założoną przez o. Tadeusza Rydzyka.

Rydzyk wyciąga rękę po pieniądze. "Trzeba zachęcić jak najwięcej osób"
Tadeusz Rydzyk (AKPA, AKPA)

W tym roku najpóźniej do 2 maja (ponieważ 30 kwietnia wypada w dzień wolny od pracy) należy rozliczyć się z fiskusem. 1,5 proc. podatku możemy przekazać na wybraną organizację pożytku publicznego. O. Tadeusz Rydzyk i jego współpracownicy - jak co roku - zachęcają do przekazania tych środków na Fundację Nasza Przyszłość, która ściśle współpracuje z Radiem Maryja i instytucjami towarzyszącymi mu.

Trzeba zachęcić jak najwięcej osób, by przekazały 1,5 % podatku Fundacji "Nasza Przyszłość". Jesteśmy jedyną instytucją, która wspiera młodzież właśnie poprzez wychowanie, kształcenie i podejmowanie inicjatyw promujących polską kulturę. Dzięki temu podatkowi staramy się szerzyć wśród dzieci i młodzieży świadomość narodową, obywatelską, kulturową - mówił na antenie Radia Maryja Szymon Cieślar, dyrektor Fundacji "Nasza Przyszłość".

- Jest ogromna ilość instytucji pożytku publicznego, ale jesteśmy chyba jedyną, która w taki sposób zajmuje się młodzieżą - dodaje Szymon Cieślar.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dramatyczny apel Tadeusza Rydzyka. "Szokujące porównania mnie nie dziwią"

Jak podkreśla gość Radia Maryja, "Fundacja "Nasza Przyszłość" postawiła sobie za cel kształcenie i wychowanie młodzieży w duchu patriotycznym, katolickim, tak by przyszłość naszego narodu, która jest w rękach młodzieży, była jak najlepsza".

O tym świadczy Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, o tym świadczą podejmowane inicjatywy polegające na kształceniu młodzieży w terenie przez różnego rodzaju warsztaty medialne, ale również spotkania w Toruniu dla młodzieży z całej Polski. Spotkania, które kształcą i wychowują przez dwa, trzy tygodnie w czasie wakacji, czy w czasie ferii, a także działalność na polu kulturalnym - zaznacza dyrektor Fundacji "Nasza Przyszłość".
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić