Dziwisz o aferze związanej z Janem Pawłem II. "Prawda wyjdzie na wierzch"

374

Kard. Stanisław Dziwisz w czwartkowej audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja wspominał Jana Pawła II. Senior metropolita krakowski nawiązał do ostatniej afery związanej z papieżem Polakiem. - To jest bolesne. Papież zrobił tyle dla Polski - ubolewał.

Dziwisz o aferze związanej z Janem Pawłem II. "Prawda wyjdzie na wierzch"
Kard. Stanisław Dziwisz (AKPA, AKPA)

Kard. Stanisław Dziwisz przez wiele lat pełnił funkcję osobistego sekretarza Jana Pawła II. Znał go jak nikt inny. Kard. Dziwisz był także przy papieżu 13 maja 1981 w czasie zamachu na placu św. Piotra dokonanego przez Mehmeta Alego Agcę.

Był to błogosławiony czas. Żyłem blisko człowieka wyjątkowego – świetny filozof, teolog, pisarz, aktor, ale przede wszystkim był to człowiek modlitwy. Jego przyjaciele z czasów licealnych mówili, że był taki sam, jak oni. Lubił piłkę nożną, turystykę, ale równocześnie było w nim coś głębszego. To było życie pełne modlitwy, której wartość przez cały czas pogłębiał - wspomina hierarcha na antenie Radia Maryja.

27 kwietnia 2014 roku Jan Paweł II został kanonizowany. Kard. Dziwisz na antenie katolickiego radia nawiązał do ostatniej afery związanej z papieżem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dziwisz na urlopie czy pielgrzymce? ”Wstrząs dla polskiego Kościoła”
- To jest bolesne. Papież zrobił tyle dla Polski. Chociażby przeprowadził Ojczyznę przez "Morze Czerwone", czyli z komunizmu do wolności. Są jednak grupy, które teraz tego nie uznają. W świecie jest inaczej. Rośnie zainteresowanie, także wśród młodzieży. Powstały nawet zakony i stowarzyszenia, które kierują się nauczaniem i osobowością św. Jana Pawła II - podkreślił senior metropolita krakowski.

Senior metropolita krakowski ma nadzieję, że "ataki" na księży, biskupów i papieża w naszym kraju w końcu się skończą.


- Proces musi mieć swoje korzenie. Ufam, że wszystko jednak przeminie i to dość szybko. Prawda wyjdzie na wierzch. Nauczanie św. Jana Pawła II jest ponadczasowe. (…) Można się oprzeć na jego przemówieniach. Jest w nich mądrość. Można powiedzieć, że przemawiał do nas prorok, który jest odkrywany dopiero po śmierci. Jan Paweł II widział przyszłość. Poprzez jego nauczanie będziemy ją odkrywać. Będziemy też ubogacać nasze życie religijne i społeczne - powiedział gość Radia Maryja.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić