Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MAG
|

Rząd znów rozda Polakom pieniądze. Jest jednak pewien haczyk

32
Podziel się:

Nawet 1150 zł będą mogły w przyszłym roku otrzymać od rządu polskie rodziny. Zastrzyk finansowy ma zrekompensować im. m.in. wzrost cen żywności. Pieniędzy nie otrzyma jednak każdy. Co zdecyduje?

Rząd znów rozda Polakom pieniądze. Jest jednak pewien haczyk
Rząd wprowadzi dodatek osłonowy o wartości od 400 do ponad 1000 zł (East News, Wiktor Szymanowicz, Anadolu Agency)

- Wprowadzamy specjalny dodatek osłonowy wartości od 400 do nawet ponad 1000 zł, który będzie wypłacany w dwóch ratach w 2022 r. - poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że z dodatku skorzysta ponad 5 mln gospodarstw domowych.

Jak mówił podczas czwartkowej konferencji szef rządu, dodatek osłonowy, kompensacyjny, będzie wprowadzony celem bezpośredniego wsparcia rodzin. - To jest taki rządowy dodatek wyrównawczy - wskazał premier. Dodał, że ma to związek m.in. ze wzrostem cen żywności.

Dodatek osłonowy. Kryterium dochodowe

O możliwości uzyskania dodatku osłonowego będzie decydować kryterium dochodowe gospodarstw domowych:

  • dopłata w wysokości 400 zł w skali roku zostanie skierowana do gospodarstw domowych jednoosobowych o dochodach do 2100 zł miesięcznie;
  • dopłatę w kwocie 600 zł w skali roku uzyskają gospodarstwa domowe 2-3 osobowe o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie;
  • dopłata 850 zł będzie przysługiwać gospodarstwom domowym 4-5 osobowym o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie;
  • dopłatę 1150 zł w skali roku dostaną gospodarstwa domowe 6-osobowe i większe o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie.

Zgodnie z deklaracjami rządu z dodatku będzie mogło skorzystać ok. 5,2 mln gospodarstw domowych. Wypłata pieniędzy będzie odbywała się w dwóch ratach w 2022 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Jonat
2 miesiące temu
Pinokio jest nową twarzą obłudy, ale już wyświechtaną jak stare zelówki. Nic nie jest zgodne z zapowiedziami i obietnicami, we wszystkim jest drugie dno. Dodatki to tylko jednorazowe wypłaty, a nie stałe dopłaty (podwyżki)do pensji, emerytur, rent, zasiłków itp. Stałe dodatki i to kilkudziesięcioprocentowe obejmują tylko ich - pisowską mafię przyssaną w roli pasożyta do naszego budżetu. Polska od czasów odzyskania niepodległości jeszcze nigdy nie cierpiała przez tak szkodliwą, destrukcyjną i całkowicie niekompetentną w każdej dziedzinie życia władzę. Jak wytrzymać do wyborów i wyjść wreszcie z tego "kaczego bagna" w którym Polska od sześciu lat tonie ?
Wkurzony
2 miesiące temu
Pinokio dopilnuj z Jarkiem aby narciarz wywiązał się z wyborczej obietnicy, i po przepracowaniu 4o lat można było przejść na emeryturę.
Koniec
2 miesiące temu
Rocznie 4 paczki czy 8 nic nie zmieni, w błędzie byliśmy 14 lat temu i 6 lat temu też się myliliśmy, tak jest od wieków ,tak się to skończy.
bombowiec
2 miesiące temu
a komu ukradną żeby dać?
JWK
2 miesiące temu
slepy 300 milionow fałszywych pieniedzy rusza na polske
michal
2 miesiące temu
ta tylko co raz wiecej ludzi nie chce rodzin zakladac kolejny haczyk
LGGGG
2 miesiące temu
Dostaną tylko wyborcy PIS, PO WYBORACH WSZYSTKO ODDACIE Z NAWIĄZKĄ. To macie zagwarantowane. Oczywiście, że wykasują.
GumpBoy
2 miesiące temu
Kufa, "żaden rząd nie ma swoich pieniędzy" (M.Thatcher), ale jak to smakuje pospólstwu, dają pieniądze prawda, tylko potem Polska będzie bankrutem. A gdy będzie to wszystkim biorącym nie swoją kasę miny zrzedną, bo wrócą nagle do dawnej, przaśnej rzeczywistości jak Dziad i Baba w bajce o "Złotej Rybce" !!!!!
Aleksander
2 miesiące temu
Lekarstwem na inflację jest dymisja RZĄDU!!!
Gosc
2 miesiące temu
Znowu źle. Niektórym ludziom choćby dupe miodem smarować i tak im będzie źle.
Janusz
2 miesiące temu
A dochody tych, co mają dodatkowe mieszkania z wynajmu których żyją, od wielu lat, też będą brane pod uwagę??? (Znam jedną taką osobę, która prowadzi jednoosobowe gospodarstwo, ma najniższą emeryturę, bo to córka byłego pułkownika, której nigdy pracować się nie chciało rodziny nie założyła) . A dochody dziwek też będą brane pod uwagę ???
janusz
2 miesiące temu
to na tydzień czy jak ?
Basia
2 miesiące temu
Rząd wybrał sobie ulubioną grupę i daje tylko im kosztem pozostałych
POKOmuna
2 miesiące temu
Dlaczego rozdają ludziom? Przecież mogliby dać złodziejom, mafiom watowskim czy kolesiom jak to robili ci z PO i PSL!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić