Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Seniorzy dostają "czternastkę". Ile wynosi dodatkowa emerytura?

7
Podziel się:

Pierwsi emeryci otrzymali już 14. emeryturę. Kolejne wypłaty będą realizowane wraz z upływem listopada. Ile pieniędzy dostają seniorzy?

Seniorzy dostają "czternastkę". Ile wynosi dodatkowa emerytura?
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Jan Tepass)

"Czternastka" trafia na konta seniorów wraz ze świadczeniami listopadowymi. Święta sprawiły, że zdecydowano się przyspieszyć pierwszą transzę - została ona zrealizowana w czwartek 28 października.

Następne transze zaplanowano na 5, 6, 10, 15, 20 i 25 listopada.

Ile wynosi 14. emerytura?

Wysokość 14. emerytury jest uzależniona od wysokości comiesięcznego świadczenia. Ci, którzy otrzymują mniej niż 2900 zł brutto, dostaną czternastkę w wysokości najniższej emerytury, tzn. 1250,88 zł brutto (1022,30 zł "na rękę").

Pozostałe osoby uzyskają mniejsze świadczenie. "Czternastka" jest pomniejszana zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę".

Co istotne, 14. emerytura jest wypłacana z urzędu. Nie ma konieczności składania żadnych wniosków. Poza tym to dodatkowe świadczenie nie podlega opodatkowaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
DON cichy
11 miesięcy temu
Kiedyś PIS był kojarzony z 500+ ,13,14 a teraz to z drożyzną dali 100 zł.a zabiorą 150 zł. a ciemny elektorat PIS cieszy się.
Mikon
11 miesięcy temu
Szumna propaganda zapytajcie emerytów jaka jest prawda
Bieńkowska
11 miesięcy temu
Po taką jałmużnę, to bym z łóżka nie wstała!
mamona....
11 miesięcy temu
Tyle "krzyku" 14 emerytura , a tak można wyliczyć ile to wychodzi na jeden dzień w roku. kwota podzielona przez 365 dni i co ?- kilogram cukru i FETA na 102 .A gadania że ho...ho
Babcia Frania...
11 miesięcy temu
Przez32 lata pracowałam w tym 26 na dwa etaty i teraz słyszę ,że mnue zrównają z tymi co podjęli pracę na 5 lat przed emeryturą.Nie zgadzam się. Ciągle słyszę jaką mają malutką emeryturkę,a mnie to zwisa ,wychowaliśmy troje dzieci.Przedszkole było za nieduże pieniądze bo zakładowe.Słuchać nie mogę, że mi się nie należy 14 bo przewyższam aniech sobie wezmą ale ,jak to Kiepski mówił robuć nie ma komu.
A tak!
11 miesięcy temu
Wściekłość i ciemnogród przez was przemawia i tyle. A Polacy w dużo, dużej większości są zadowoleni z tej pomocy państwa i tak powinno być i będzie dalej, bo PiS i to ZDECYDOWANIE wygra następne wybory, a zdrajcy narodu polskiego czyli PO nadal będzie się wściekać, bo tylko na to ich stać.
ak001
11 miesięcy temu
Może czas, aby rządy przestały żerować na emerytach i zwolnili ich od płacenia podatków? Przynajmniej tych, których emerytura jest niższa od średniej krajowej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić