Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Seniorzy też mają swoje 500 plus. Kto może dostać dodatkowe pieniądze?

148
Podziel się:

Niektórzy seniorzy mogą ubiegać się o dodatkowe wsparcie wynoszące 500 złotych. Kto może liczyć na taką pomoc finansową? Wyjaśniamy, jakie warunki trzeba spełnić.

Seniorzy też mają swoje 500 plus. Kto może dostać dodatkowe pieniądze?
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Dodatkowe świadczenie dla emerytów obowiązuje od 2021 roku. Wsparcie w wysokości 500 złotych przysługuje tylko tym, których stan zdrowia i miesięczne dochody wpisują się w obowiązujące wymagania.

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc się ubiegać o taką pomoc? Przede wszystkim trzeba mieć ukończony 75. rok życia.

Wsparcie otrzymają ci, którzy posiadają również orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji. Ich dochód nie może też przekraczać 1727,08 zł brutto (nie wliczając renty oraz zasiłku pielęgnacyjnego).

W przypadku przekroczenia progu wsparcie jest pomniejszone zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę. Warto pamiętać o tym, że uprawnione osoby nie dostaną pieniędzy bezpośrednio na konto - konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku.

Jak złożyć wniosek o 500 zł?

By uzyskać wsparcie, trzeba wypełnić odpowiedni formularz, do którego należy załączyć dokumentację medyczną i wszelkie dokumenty potwierdzające, że emeryt jest niezdolny do samodzielnej egzystencji.

Wniosek można złożyć przez Profil Zaufany. Jest to możliwe również w dowolnym Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(148)
Jezus 2
4 miesiące temu
Nic nie dawać nikomu, zero dla miłośników rozdawnictwa. Obniżenie podatków tylko to powinno być.
Kazia
4 miesiące temu
Osoby autystyczne nie ogarniają papierkowych spraw Gubią się w nowym terenie i nowym pomieszczeniu.Nie rozumują wielu życiowych rzeczy.a dostają umiarkowana grupę bo sam zje i się ubierze ale że byle jak się ubierze nieważne.Sami nigdzie nie pojadą bo się pogubią Taka to sprawiedliwość.
Takaprawfa
4 miesiące temu
Tak głupi naród nie powinien mieć suwerennosci obce mocarstwa lepiej nami rządziły niżeli my. My po 40 latach komuny wybieramy znowu dyktaturę i jej aparaty propagandowe wstydzę się że jestem Polakiem wstyd mi za ten naród wstyd mi przed milionami ofiar walczacych o demokrację płacąc życiem gdy my za 5 zł oddajemy znów w ręce dyktatury tyle że innej
Bat Chłopski
4 miesiące temu
Emeryci niech nie narzekają. Mają mnóstwo wolnego czasu. Zamiast łazić codziennie rano do kościoła i dystrybuować koronawirusa, mogliby lepiej pogrzebać w śmietnikach. Sami zaoszczędziliby na jedzeniu i mniej marnowałoby się w Polsce produktów spożywczych. Dodatkowo trochę ruchu by ich rozgrzało, więc mogliby skręcić kaloryfery i zaoszczędzić też na ogrzewaniu. Każdego roku w Polsce marnują się setki tysięcy ton żywności, a tymczasem emeryci stale narzekają, że mają mało kasy i nie mają co jeść. Istny paradoks. Póki co, Ludzki Pan nie opodatkował jedzenia resztek ze śmietników. Chyba żal z takiej możliwości darmowego najedzenia się do syta nie skorzystać. Kto wie, czy niebawem przy obecnej inflacji nie będzie kolejek przy śmietnikach.
Polak
4 miesiące temu
lolo))) tak yes tak yes tak trzymaja tylko rozsadni
lolo)))
4 miesiące temu
rządy PO nauczyły Was cwaniactwa i teraz nie potraficie się odnaleźć w rzeczywistości PiSu hihihihi!!!!! plujecie, szkalujecie i nie zdajecie sobie sprawy, że PiS to ostatnia Wasza deska ratunku, bo jak przekrętasy doczołgają się do koryta to zacznie się w Polsce nowa era ZAMORDYZM hihihihihi!!!!!!!!
emeryt
4 miesiące temu
Trzeba będzie skończyć z brakiem odpowiedzialności premierów, ministrów, prezesów, a prokuratorów i sędziów za ewidentne łamanie prawa, za beztroskę, brak kompetencji i podstawowej wiedzy. Coraz więcej niesprawiedliwych wyroków, wręcz głupot które w uzasadnieniach piszą sędziowie. Trzeba stworzyć mechanizmy prawne by takich szkodników wymiaru sprawiedliwości wyrzucać bez prawa do specjalnej emerytury. Obiecuje że po wyborach zrobimy porządek z tymi ludźmi. Tak nie może być. Wojciech Kornowski szef partii Akcja Zjednoczonych Emerytów i Rolników AZER).
285
4 miesiące temu
Jaka rząd ma propozycję dla wdów które mają wypracowane emerytury i dzisiaj po stracie współmałżonka są traktowane jak osoby nigdy nie pracujace
aaaa
4 miesiące temu
najpierw pokarz wpłatę na rydzyka i legitymację PIS to na pewno dostaniesz
R55
4 miesiące temu
Rozgardiaszu ciąg dalszy, temu damy temu nie damy, czy to prawda, że Premier Morawiecki wysprzedaje zakupiony majątek
Kris
4 miesiące temu
Dzięki premier Kopacz następna grupa będzie miała trochę lepiej.
podatnik
4 miesiące temu
Kolejne rozdawnictwo z mojej krwawicy? Kiedy to się w końcu skończy?! ja nie chce kraju sutenera dającego 500+ ani sponsora dla cwaniaczków co na emeryturę nie odkładali. Chcę by Polska się rozwijała, inwestowała w gospodarkę i infrastrukturę, w energetykę odnawialną i bezemisyjną a nie przejadała kasę w imię durnych politycznych przekupstw!
janek
4 miesiące temu
A patologia z 500+ ne musi spełniać żadnych kryteriów. Całkowite upokorzenie starych schorowanych ludzi
CZAS
4 miesiące temu
PO PIERWSZE - TRZEBA MIEĆ 75 LAT PO DRUGIE TRZEBA PRZEŻYĆ COVID BO JAK NIE PRZEŻYJESZ TO NIE DOSTANIESZ PO TRZECIE TRZEBA NOSIĆ BEB POD PACHĄ.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić