Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|

Siłownie, kluby fitness, baseny. Co się zmienia od 6 czerwca? Jakie zasady obowiązują?

0
Podziel się:

Siłownie, kluby fitness, baseny od 6 czerwca otwarte. Co się zmiania? Jakie zasady obowiązują? Poznaliśmy nowe wytyczne GIS, Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Zdrowia. Rozpoczyna się kolejny etap odmrażania gospodarki.

Co zmienia się od 6 czerwca? Jakie zasady obowiązują na siłowniach, basenach i w klubach fitness?
Co zmienia się od 6 czerwca? Jakie zasady obowiązują na siłowniach, basenach i w klubach fitness? (Pixabay)

Siłownie, baseny, kluby fitness od 6 czerwca. Zasady

W czwartym etapie odmrażania gospodarki, od soboty 6 czerwca ponownie zostaną otwarte m.in. siłownie i baseny. Osoby, które będą chciały skorzystać z takich obiektów jak siłownie, baseny czy kluby fitness, muszą pamiętać o pewnych zasadach, które będą obowiązywały. Tak samo przedsiębiorcy prowadzący te obiekty sportowe muszą zapewnić odpowiednie warunki sanitarne.

Przede wszystkim będzie obowiązywał limit osób przebywających w jednym czasie w danym pomieszczeniu. Informacja o limicie osób będzie musiała się znaleźć przy wejściu. Limit będzie zależny od powierzchni poszczególnych sal. Ponadto musi być zachowana bezpieczna odległość między ćwiczącymi, np. poszczególne urządzenia o ćwiczeń muszą być ustawione tak, by pomiędzy nimi była odległość minimum 1,5 m. Z kolei na basenach będą obowiązywały także limity osób, które jednocześnie będą mogły korzystać z jednego toru. Do jacuzzi natomiast będzie mogła wejść tylko jedna osoba, ewentualnie kilka, ale tylko pod warunkiem, że mieszkają one razem.

Każdy sprzęt, z którego będą korzystać użytkownicy siłowni, klubów fitness czy basenów, musi być regularnie dezynfekowany. Przykładowo, po tym jak jedna osoba skończy ćwiczenia rowerku stacjonarnym, musi o być zdezynfekowany. Dotyczy to także wszystkich ogólnodostępnych powierzchni, tj. klamki, uchwyty, blaty, klucze do szafek itd. Ponadto korzystający z obiektów sportowych muszą mieć zagwarantowany dostęp do środków do dezynfekcji rąk.

Limity osób dotyczą nie tylko sal do ćwiczeń. Również w szatniach, toaletach i pod prysznicami będzie obowiązywał limit osób. Kliencie będą mogli korzystać np. z co drugiej kabiny, z co drugiej szafki itd.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić