aktualizacja 

Skandal w USA. Dzieci zasypiały w klasie. Powód przeraża

61

W mediach pojawiły się nowe zdjęcia dzieci, które na nocnych zmianach pracowały w rzeźniach. W sierpniu 2022 roku zakończyło się postępowanie wobec firmy, która nielegalnie zatrudniła ponad setkę nieletnich. Dzieci w niebezpiecznych warunkach musiały dokładnie sprzątać zakłady i maszyny do obróbki mięsa.

Skandal w USA. Dzieci zasypiały w klasie. Powód przeraża
Dzieci pracowały w rzeźniach na terenie kilku stanów. (tWITTER)

W mediach pojawiły się nowe zdjęcia uczniów zatrudnionych w rzeźni w Nebrasce. Dla Packers Sanitation Services Incorporated (PSSI) pracowało aż 102 dzieci, które w niebezpiecznych warunkach sprzątały zakład.

Dzieci pracowały w rzeźni

Dochodzenie w tej sprawie już się zakończyło. W jego trakcie ustalono, że w 13 zakładach na terenie kilku stanów nielegalnie zatrudniono 102 nieletnich.

Część dzieci pracowała w zakładach należących do JBS, największej na świecie firmy przetwórstwa mięsnego. Nieletni między godziną 23:00 a 7:00 rano dokładnie czyścili pomieszczenia zakładów oraz maszyny do obróbki mięsa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polska powinna wydalić ambasadora Rosji? “Przekroczyli wszystkie linie”

Dzieci używały gorącej wody, silnych chemikaliów i niebezpiecznych narzędzi. Większość nielegalnie zatrudnionych osób była w wieku od 13 do 17 lat. Śledcza z Departamentu Pracy, Shannon Rebolledo, powiedziała, że niektóre dzieci pracujące w fabryce w Grand Island w stanie Nebraska uczyły się w Walnut Middle School. Pracownicy tej szkoły o wszystkim wiedzieli.

Wydaje się, że społeczność szkolna wiedziała, że nieletni pracują na nocnych zmianach. Opowiadali nam o dzieciach, które zasypiały w klasie, które miały oparzenia chemiczne. Obawiali się o ich bezpieczeństwo. Martwili, że nie będą w stanie wykonywac pracy na lekcji, jaką jest nauka - powiedziała Shannon.

Rebolledo, którą cytuje Daily Mail, powiedziała, że sprawa nie została wyjaśniona do końca. W trakcie postępowania udało się zidentyfikować 102 nieletnich pracowników, ale w rzeczywistości było ich znacznie więcej.

PSSI zostało ukarane grzywną w wysokości 1,5 miliona dolarów - 15 138 dolarów za każde nielegalnie zatrudnione dziecko. Jak wskazuje wiele osób, kara nie była dotkliwa. Roczne przychody firmy to około 460 milionów dolarów. O całej sprawie powstał dokument "60 minutes".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić