aktualizacja 

Sklep pod domem Kaczyńskiego. Cena masła. Gotowi?

865

Ceny w sklepach potrafią niemile zaskakiwać. Nie da się ukryć, że drożyzna nieustannie jest bolączką wielu Polaków. Redakcja o2.pl postanowiła więc sprawdzić, czy i sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego (oraz on sam, gdyby zechciał zrobić zakupy w osiedlowym spożywczaku), odczuwają wysokie ceny.

Sklep pod domem Kaczyńskiego. Cena masła. Gotowi?
Ceny w spożywczaku, który mieści się najbliżej domu prezesa, nie należą do niskich (Forum, o2.pl)

Jarosław Kaczyński mieszka na warszawskim Żoliborzu. Nierzadko można tutaj spotkać patrolujących okolicę policjantów.

Tak też było tym razem - ledwo zaparkowaliśmy przy sklepie, od razu zauważyliśmy dwóch mundurowych na skrzyżowaniu dróg. Nic dziwnego, że tutaj przyszli - to najbliższy spożywczy w całej okolicy. I niestety nie najtańszy.

O tym, jak drogo potrafi być w sklepie niedaleko domu prezesa PiS, przekonaliśmy się w marcu tego roku. Wówczas, gdy inflacja wynosiła aż 12,3 proc., ceny dosłownie zwalały z nóg.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kosiniak-Kamysz: droga do dechrystianizacji Polski prowadzi przez PiS

Teraz, gdy inflacja zwolniła (odczyt za wrzesień wskazuje poziom 8,2 proc.), postanowiliśmy sprawdzić, czy ceny jakkolwiek się zmieniły. Oczywiście - pamiętajmy, że spadek inflacji nie oznacza spadku cen, tylko, że te rosną wolniej.

Ceny pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Wchodzimy do sklepu francuskiej sieci, który usytuowany jest zaledwie 200 metrów od domu Jarosława Kaczyńskiego.

Codzienne zakupy nie mogą się obyć bez pieczywa. Sprawdzamy. Najtańszy bochenek kosztuje tutaj 5,19 zł a najdroższy 6,49 zł. To nieco mniej, niż w marcu, kiedy najtańszy chleb kosztował 5,99 zł.

Inaczej jest w przypadku bułki kajzerki, za którą trzeba zapłacić 79 gr, czyli dokładnie tyle, ile w marcu podczas naszej poprzedniej wizyty. Według portalu dlahandlu.pl średnia cena dla takiej bułki to 54 gr.

Masełko do pieczywa? Proszę bardzo. W marcu ceny szokowały.

Za kostkę masła (...) "tradycyjnego" – nawet 13,99 zł! Nawet Polskie masło ekstra jest niewiele tańsze, bo kosztuje 11,49 zł. Chodzi o zwykłe, 200-gramowe opakowanie - pisaliśmy.

Cena najdroższej osełki się nie zmieniła. Za to polskie masło extra jest już nieco tańsze - obecnie kosztuje 11,29 zł.

Należy nadmienić, że według portalu dlahandlu.pl średnia cena masła w Polsce to 5,80 zł.

Dla wielu osób nieodłącznym elementem śniadania jest mleko. W marcu to o zawartości 0 proc. tłuszczu kosztowało 5,39 zł za litr. Teraz jest to już 5,49 zł. Nie zmieniła się natomiast cena mleka 0,5 proc. tłuszczu i niezmiennie kosztuje ono 5,19 zł.

Zdecydowanie, względem naszego poprzedniego artykułu, spadły ceny warzyw. Oczywiście, należy mieć na uwadze, że wiele warzyw ma najwyższe ceny właśnie w marcu, po zimie.

Obecnie zaś kończy się sezon i warzywa można jeszcze kupić w korzystnej cenie.

Za kilogram pomidorów zapłacimy 10,99 zł (w marcu było to 21,99 zł/kg), za kilogram żółtej papryki 14,99zł (w marcu 26,99 zł/kg, a czerwonej - 12,99zł (w marcu 29,99zł).

Skusilibyście się na zakupy w takich cenach?

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić