Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Sondaż. Andrzej Duda ma się z czego cieszyć. Trzaskowski na podium

63
Podziel się

Data wyborów prezydenckich pozostaje nieznana. W wyścigu o fotel głowy państwa dużo się jednak dzieje. Dziś opublikowano pierwszy sondaż poparcia od czasu, gdy Małgorzatę Kidawę-Błońską w roli kandydata na prezydenta zastąpił Rafał Trzaskowski.

Andrzej Duda może liczyć na poparcie ponad połowy Polaków
Andrzej Duda może liczyć na poparcie ponad połowy Polaków (PAP)
bCGNAveJ

Z wyników najnowszego sondażu agencji Kantar może cieszyć się sztab Andrzeja Dudy. Według badania może on liczyć na głos ponad połowy wyborców. Na podium znaleźli się również Szymon Hołownia oraz Rafał Trzaskowski, który wczoraj oficjalnie został nominowany na nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej.

bCGNAveL

Wtbory na prezydenta. Nowy sondaż.

Sondaż, wykonany dla "Faktów" TVN, wskazuje, że urzędujący prezydent może wybrać wybory już w pierwszej turze. Chęć zagłosowania na niego zadeklarowało aż 51 procent ankietowanych. Na drugim miejscu znalazł się Szymon Hołownia z 17-procentowym poparciem.

Za nim znalazł się Rafał Trzaskowski, który może liczyć na 11 procent wyborów. To duża poprawa względem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która w ostatnich badaniach miała tragicznie niskie poparcie. Duży spadek zanotował za to Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, na którego chce zagłosować tylko 6 procent

Na kolejnych miejscach znajdują się Krzysztof Bosak (5 proc.) oraz Robert Biedroń z Lewicy (3 proc.). Jednoprocentowe poparcie przypadło w udziale niezależnemu kandydatowi, Markowi Jakubiakowi. Na pozostałych kandydatów pragnie zagłosować śladowa liczba uprawnionych.

Badanie zostało zrealizowane 15 maja, na reprezentatywnej grupie dorosłych Polaków metodą telefoniczną.

bCGNAveR

Zobacz także: Koronawirus. Wybory 2020 r. Paweł Tanajno: nie podjąłem jeszcze decyzji o kandydowaniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCGNAvfm
KOMENTARZE
(63)
Utddf
2 miesiące temu
Trzaskowski pierwszy kanalarz rzeczypospolitej
Janek dlugi
2 miesiące temu
Co dobrego zrobił ",strefę relaksu za milion złotych przy przystanku autobusowym tramwajowym , plażę zimą za 100tysięcy którą rozebrano po trzech miesiącach i ławeczki Normą jest przyjętą w Warszawie stajesz niby do przetargu dajesz 10% masz roboę
tak pytam
2 miesiące temu
Trzaskowski???po co nam prezydent, przecież mamy lotnisko w Berlinie, to może i prezydent w Niemczech nam wystarczy????
bCGNAvfn
cudo
2 miesiące temu
11% świetny wynik rzeczywiście jest sie czego bać
Marek
2 miesiące temu
Wcale nie życzę Trzaskowskiemu wygranej, niech Duda podpiszę bezwarunkowe bankructwo Polski. Wtedy zaczniemy od zera odbudowywać Polskę.
Najnowsze komentarze (63)
wymagająca
4 tyg. temu
Czy do Prezydencji wystarczy bajer i odrobina dobrej prezencji? Taki "lakier" to wyposażenie dobre dla bałamutów, oszustów matrymonialnych i wszelkich innych, naciągaczy, hochsztaplerów,komiwojażerów, nabieraczy, dilerów itp. Prezydent powinien się wykazywać przede wszystkim autentycznością przekonań i zasad, pryncypialnością, patriotyzmem i poszanowaniem tradycji Narodu, szlachetnością charakteru, nieskazitelną postawą moralną. Jednym słowem Bóg, Honor i Ojczyzna, a nie bezbożność, dyshonor i obczyzna!
przewidująca
4 tyg. temu
Co będzie robił ewentualny nowy prezydent po zakończeniu swojej kadencji? Będzie się ubiegał o ważny urząd na Olimpie Europy? Może Prezydenta Rady Europy, jeśli spodoba się "Carycy" Europy? Jaki warunek? Całkowite posłuszeństwo i podporządkowanie unii, która coraz bardziej przekształca się w nowe NRD z Sekretarzem Generalnym na czele, jeśli nie gorzej. Czy Naród może pozwolić na wykorzystanie kadencji prezydenta na "moszczenie" sobie sutej synekury na szczeblu europejskim, a nie wykorzystanie jej na wzmocnienie partnerskiej pozycji Polski w Europie zamiast trybutarnego podporządkowania hegemonom unijnym?
martnika
4 tyg. temu
Czy Warszawiacy zasługują na taką nagrodę, aby swoją "zgryzotę" na głowie, przerzucić razem ze śmieciami na barki całego Narodu? Cały Naród im odbudował "swoją" Stolicę,niech ją budują dalej, z takim "Misterem", jakiego wybrali?
Fantasta
miesiąc temu
Bez nerwów Panowie
ja333
2 miesiące temu
i tak wygra Szymon
men
2 miesiące temu
Trzaskowski ma poparcie poniżej zera ,i tyle jest wart,a co do Warszawiaków co głosowali na tego prymitywa,to macie sieczkę w głowach zamiast mózgu....
Also
2 miesiące temu
POKOnani20 - awaria goni aferę, puste obietnice a potem echo i hejt .... największa awaria ekologiczna - Czajka, latające tureckie reklamówki z kasą lądujące w samochodach ludzi PO, żłobki jak nie było tak nie ma, a jak puścił tramwaj LGBT to mu się zepsuł ... taśmą tego nie skleisz. Rysiek P przynajmniej był śmieszny.
san
2 miesiące temu
Cieszą się miasta i wioski Startuje na urząd - Trzaskowski Jedzie tęczowym tramwajem Warszawskie fekalia rozdaje Na wszelkie potrzeby bolące Ma zapas - taśmy klejącej! Wśród zachwytów i burzy oklasków Rozszerza strefę relaksu Kto z wiadrem podejdzie czy dzbankiem Krystaliczną dostanie wiślankę Tak czystą jak jego intencje Że dla Polski chce dobra najwięcej! W szoku i żalu warszawka A jak wyjdzie z Rafałkiem ustawka? Kto nabierze wtedy ochoty By tęczowo dopieścić sieroty Kto miasta podkreśli urodę Radosnym tęczowym pochodem? Narodzie! Czy podasz mu dłoń Skoro widzisz - jaki jest koń?
bCGNAvff
LoLa
2 miesiące temu
Trzaskowski- psój i nierozgarnięty człowiek, żenada
w11
2 miesiące temu
Kiedy to WP przestanie kadzić PIS-owi
kocis1969
2 miesiące temu
czekam kiedy kononowicz zostanie prezydentem
Rak
2 miesiące temu
Od 4 lat Polska nie miała prezydenta tylko rozbijane służbowe limuzyny .
marek
2 miesiące temu
Trzaskowski będzie kandydatem tylko do końca czerwca. Po znów przekręci Gowina, że wybory nie mogą się odbyć pod koniec czerwca i muszą być przesunięte, a na miejsce Trzaskowskiego wejdzie Sikorski. Widać plan działania było dzisiaj po jego wystąpieniu
Marek
2 miesiące temu
Wcale nie życzę Trzaskowskiemu wygranej, niech Duda podpiszę bezwarunkowe bankructwo Polski. Wtedy zaczniemy od zera odbudowywać Polskę.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić