Sopot. Doniósł na kierowców, bo źle parkowali. Dostał wielki mandat

74

Ile może kosztować zgłoszenie straży miejskiej źle zaparkowanych samochodów w Trójmieście? Nawet 1000 zł. Czytelnik, który walczył o sprawiedliwość, teraz nawet nie wie, do kogo się odwołać od kary. - Sytuacja jak z "Procesu" Kafki - wzdycha pan Jacek.

1000 zł kary za zgłoszenie złego parkowania otrzymał pan Jacek.
1000 zł kary za zgłoszenie złego parkowania otrzymał pan Jacek. (money.pl, dziejesie.wp.pl)

Pan Jacek, z tytułu wykonywanej pracy, często przemieszcza się samochodem po trójmiejskich ulicach. Dlatego też zgłasza straży miejskiej wszelkie przypadki złego parkowania. Z prostej przyczyny - jeżeli ktoś parkuje, gdzie chce, to utrudnia przemieszczanie się naszemu czytelnikowi.

Parkowanie w Trójmieście. W Sopocie jest najgorzej

Tłumaczy on, że o ile w Gdańsku i Gdyni strażnicy przyjmują bez słowa zawahania jego zgłoszenia, to w Sopocie sytuacja ma się nieco inaczej. Pan Jacek w maju zgłosił cztery źle zaparkowane samochody. Kilka miesięcy później otrzymał wezwanie do osobistego wstawiennictwa na straży.

Dlaczego? Jak wytłumaczył mu strażnik, musiał on potwierdzić, czy w jednym z samochodów paliły się światła - wyjaśniał pan Jacek w rozmowie z WP Finanse.

Zobacz także: Zobacz też: 1,50 więcej za butelkę. To efekt nowego podatku. Inni płacą mniej

Powód jest absurdalny, przecież ja nie powiem nic więcej ponad to, co widzą strażnicy na nagraniu - mówił dalej czytelnik.

Sopot. Straż miejska dała panu Jackowi mandat 1000 zł. Oto powód

Absurdalny, czy nie, dla strażników nie ma wyjątków. Dlatego też nic nie pomogły tłumaczenia mailowe pana Jacka, że ma daleko do straży miejskiej, a także że obowiązki służbowe utrudniają mu możliwość osobistego wstawiennictwa na komendę.

Strażnicy wycenili, że utrudnianie im pracy jest warte 1000 zł kary. Jak wycenili, tak zrobili - pan Jacek musi zapłacić tysiąc złotych kary. Za to, że nie chciał przyjechać do Sopotu tylko po to, by powiedzieć "nie wiem" na pytanie strażników o światła w samochodzie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić