Sposób na tańszą colę. Polacy rzucili się na te produkty

26

Skoro podatek cukrowy wywindował ceny popularnych napojów gazowanych, to Polacy zaczęli rozglądać się za alternatywą. Są nią syropy do rozrabiania napojów. Tyle tylko, że nie zawsze niosą za sobą oszczędności.

Sposób na tańszą colę. Polacy rzucili się na te produkty
Podatek cukrowy wywindował ceny słodzonych napojów (money.pl)

Podatek cukrowy sprawił, że duża butelka coca-coli na stacji benzynowej potrafi kosztować ponad 10 zł. Nic dziwnego, że Polacy zaczęli szukać tańszej alternatywy.

Wielu zaczęło szukać oszczędności w syropach. Jak podaje portal WP Finanse, według porównywarki cen ceneo.pl zainteresowanie syropami od 1 do 10 stycznia 2021 roku wzrosło o 554 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku.

Podatek cukrowy. Zainteresowanie syropami wzrosło o 554 proc.

Czy jednak na syropach da się zaoszczędzić? To zależy, na jakie się zdecydujemy. Popularne ostatnio syropy do urządzenia Soda Stream wcale nie są takie tanie.

Zobacz także: Kwintesencja minimalizmu. Pomysł na dom za 100 tysięcy złotych

Według producenta takich syropów produkt ma starczyć na 9 litrów napoju. Koszt butelki to od 25 do 32 zł, do tego trzeba wliczyć dostawę. Z kolei za dwupak 1,5-litrowych butelek Pepsi w Carrefourze zapłacimy 10,99 zł. Przy kupnie trzech dwupaków za 9 litrów słodkiego napoju zapłacimy 32,97 zł - wylicza portal WP Finanse.

Do tego dochodzi jeszcze koszt samego urządzenia Soda Stream. Najtańszy nowy sprzęt z pełnym wyposażeniem kupimy za 260 zł.

Oczywiście można także po prostu zalać syrop wodą, choć tu stopień nagazowania może powodować dużą różnicę w smaku w porównaniu z oryginałem.

Są także dużo tańsze syropy gastronomiczne, nieobrandowane znanymi markami. W sieci można znaleźć oferty 5-litrowych baniaków syropu o smaku coli za ok. 40 zł. Jak czytamy na jednej z aukcji, koncentrat należy rozcieńczać w stosunku 1:7 z wodą, co daje 40 l napoju.

Autor: PAS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić