Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Taką nagrodę otrzymał dyrektor szpitala w Łukowie. Prześwietlono finanse placówki

59
Podziel się:

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie (woj. lubelskie) Mariusz Furlepa dostał 106 tys. zł rocznej nagrody. Pozostali zatrudnieni o nagrodach mogli tylko pomarzyć. Lokalny dziennik prześwietlił finanse szpitala. Prognozy nie są zbyt optymistyczne.

Taką nagrodę otrzymał dyrektor szpitala w Łukowie. Prześwietlono finanse placówki
Dyrektor szpitala w Łukowie Mariusz Furlepa (SPZOZ w Łukowie)

O sprawie informuje "Dziennik Wschodni". Dziennikarze gazety przyjrzeli się wynikom finansowym szpitali w regionie. Szpital w Łukowie rok 2021r. zakończył zyskiem w wysokości 1,13 mln zł. W związku z tym szef placówki otrzymał wysoką nagrodę.

Dyrektor SPZOZ w Łukowie decyzją Zarządu Powiatu Łukowskiego otrzymał nagrodę za 2021 r. w wysokości 106 616,10 zł - przekazała Ewa Skrzymowska z SPZOZ w Łukowie w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

Kwota nagrody to trzykrotność pensji dyrektora. Jak podaje "Dziennik Wschodni" dyrektor szpitala w Łukowie zarabia ok. 35 tys. złotych miesięcznie.

Jesteśmy zgodni, że mamy bardzo dobrego dyrektora, który bardzo się stara, żeby szpital się rozwijał - tłumaczy Dariusz Szustek (PiS) ze starosta łukowski.

Szustek jest przewodniczącym Rady Społecznej SPZOZ w Łukowie. To on wnioskuje o nagrodę roczną dla szefa placówki. Starosta podkreśla w ostatnich latach, że Mariusz Furlepa zainwestował w sumie ponad 70 mln zł, kupił nowoczesny sprzęt medyczny i przeprowadził remont zewnętrzny. Powstała też nowa przychodnia w Wojcieszkowie, a wyremontowana została ta w Stoczku Łukowskim.

Szpital jest na plusie, nie ma żadnych długów. Dlatego jak najbardziej dyrektor zasługuje na to, żeby go godnie wynagradzać - dodał starosta.

Jak ustalił "Dziennik Wschodni" w raporcie o sytuacji ekonomiczno-finansowej SPZOZ w Łukowie prognozuje się, że rok 2022 r. może skończyć się stratą 4,7 mln złotych. W raporcie wytłumaczono, że duży wpływ na sytuację ekonomiczną szpitala mają podwyżki wynagrodzeń zasadniczych pracowników, których wynagrodzenie jest niższe od najniższego wynagrodzenia zasadniczego.

Wyżej wymienione źródło ustaliło, że dyrektor szpitala w Łukowie, Mariusz Furlepa jako jedyny otrzymał nagrodę roczną w całym SPZOZ w Łukowie.

Zobacz także: Polacy zrezygnują z wakacji? Ekspert: Zasada "postaw się, a zastaw" obowiązuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(59)
Mieszkanka lu...
1 tyg. temu
Proszę zrobić odpowiedni research, ten szpital jest kpina, bardzo wysoka umieralność, personel zazwyczaj rozkłada ręce, pacjent trafia do szpitala i żywy nie wychodzi, a w innych szpitalach leczą. Od wielu lat nie są wykonywane rzetelne badania bo twierdzą, że sprzęt stary, podwyżek pracownikom nie dają, remonty trwają latami a Pan furlepa chętnie bierze do rączki od pacjentów, którzy chcą się położyć na oddziale i przebadać - spotkałam mnóstwo osób, które tylko tak mogą dostać skierowanie na badania - podejrzewam że cały łuków o tym wie, skoro w gminach jest to powrzechna informacja. Na wszystko co opisałam jest mnóstwo przykładów, jak przyjeżdża karetka to są tacy, co proszą-byle nie do łukowa! Bo wiedzą, że to będzie koniec
Demolkracja
1 tyg. temu
Akurat ten szpital to jako jeden z nielicznych w Polsce skutecznie upaństwawia straty a prywatyzuje zyski
Łukowianin
1 tyg. temu
Skutecznie odstraszający szpital pacjentów to i nagrody jest z czego dawać.
123proste
1 tyg. temu
Oooo. Widzę , że mamy do czynienia z rzetelnym dziennikarstwem. Nie wiedzą nie sprawdzili ale jak jest szansa dla pismaka aby wygenerować negatywne emocje …..
tlen
1 tyg. temu
W GNIEZNIE SZPITALO RAKARNIA TORERYZOWANA PRZEZ HENA KSYWA KURA MA OSIAGNIECIA W USMIERCANIU PACJENTOW JAK W TRZY KARTY MA ZYC ???PYTA SIE RODZINY WICE DYREKTOROD OD SPRAW LECZNICTWA OJ TO PROBLEM
wierzący
1 tyg. temu
Sprawdzcie ile nagrod dostawal dyrektor szpitala w dęblinie.ten kolo byly zolnierz zostal dyrektorem wkrecil zoneczke i razem krecili interes.co roku dostawal kilkadziesiat tys nagrody.prosze sprawdzic bo to temat szeszy.
pawel-
1 tyg. temu
dostał zgodnie z konstytucją art. 2 i 32 ... mać !
Xxx
1 tyg. temu
Pytanie do pracowników szpitala w Łukowie- czy widzieliście, że dyrektor dostał taka nagrodę, czy wszystko odbyło się po cichu?
Anna
1 tyg. temu
Dyrektor, dyrektorem. Zlikwidować prywatne praktyki lekarzy w Polsce i nie będzie problemu z dostaniem się na NFZ do lekarza. A nie 2 godzinki w przychodni Państwowej, a późnej cały dzień na prywacie. My płacimy na składki kupę pieniędzy, a później jeszcze musimy prywatnie, żeby nie czekać roku na wizytę u specjalisty.
pograj
1 tyg. temu
chociaż będzie miał chłopina na węgiel
Bruce Lee
1 tyg. temu
Ciekawe ilu ludzi zostało tam zamordowanych na rzekomy covid?
Kamil
1 tyg. temu
jemu to się po prosty należało
Brawo PiS
1 tyg. temu
PiS owcy zastali Polskę murowana a zostawią drewnianą
Wxy
1 tyg. temu
Ta służba zdrowia puszcza z torbami III RP.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić